Aloe vera a její blahodárné účinky pro zdraví

Aloe vera podporuje naše zdraví již po tisíciletí. V nynější době se její výtažky, přesněji gel z listů využívá v mnoha odvětvích, jako jsou farmaceutické, kosmetické a potravinářské průmysly. Ve všech odvětvích je aloe vera propagováno jako přírodní zázrak, který dokonale působí na akné, atopický ekzém, ale i na žaludeční potíže. 

Účinky na zdraví a složení rostliny aloe vera

Ne celé listy, ale pouze gel schovaný uvnitř obsahuje léčebné a výživné látky. Obsahuje vitamíny D, A, C, E a komplex vitamínů B. Z minerálních látek zde najdeme nejvíce vápník, zinek a hořčík. To ovšem není vše. V aloe jsou obsaženy také polysacharidy, aminokyseliny, steroly, enzymy a antioxidanty. Díky svému obsáhlému složení působí gel z rostliny aloe protizánětlivým, antibakteriálním, anestetickým a regeneračním účinkem. Lze jej použít vnitřně, ale i zevně.

Vnitřně dokonale podpoří zažívání, urovná trávení, zklidní pálení žáhy, zmírní překyselení žaludku a chrání žaludek před vznikem vředů. Zevně poslouží na atopický ekzém, odřeniny, akné, kopřivku, štípance, ale i popáleniny od slunce. Dále také pomůže při zánětech dásní či bolestech v krku. 

Cukrovka

I zde dokáže aloe pomáhat. Cukrovka se řadí mezi závažná onemocnění, které se pojí s řadou komplikací zvyšující riziko předčasného úmrtí. Aloe vera působí antidiabetickou aktivitou a chrání slinivku břišní. Zároveň snižuje hladiny cukru v krvi. Doporučujeme dva měsíce pravidelného užívání, nejlépe však extraktu z rostliny. 

Kornatění cév a zvýšený cholesterol

Onemocnění srdce spojené s kornatěním cév, zvýšeným cholesterolem a infarktem je u nás v Česku stále častější příčinou smrti. Gel z rostliny aloe má příznivý účinek na nahromaděné lipidy v krvi, které způsobují závažné onemocnění. Také snižuje triglyceridy, fosfolipidy a mastné kyseliny. Pokud si pravidelně dopřejete aloe, budou vaše cévy chráněné. 

Hojí afty

Díky obsaženému vitamínu E, který je známý pro svou účinnost při léčbě kožního onemocnění, bude také dokonale působit na afty či zánět dásní. Stačí, když vymačkáte šťávu z listů a nanesete ji pomocí vatové tyčinky na afty.  

Další účinky, které stojí za zmínku

  • Podporuje imunitní systém
  • Dodává energii
  • Uvolňuje stres
  • Ulevuje od menstruačních bolestí
  • Detoxikuje organismus

MOHLO BY VÁS

Medvědí česnek vám dodá vitamín C a ochrání vaše tělo

Černý bez: Připravit si z něj lze hlavní jídlo i životabudič

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.