Blahodárná hlíva ústřičná pro silnou imunitu

Strava přímo ovlivňuje to, jak naše tělo funguje. Říká se, že správný jídelníček je tou nejlepší prevencí proti celé řadě nemocí. A má to své opodstatnění. Dobře živené tělo má silnou přirozenou obranyschopnost. V kritickém období chřipek, nachlazení a dalších nemocí je tak klíčové přidat takové potraviny, jako je například právě hlíva ústřičná. Jaké látky obsahuje a proč tolik pomáhá právě s imunitou? 

Co všechno obsahuje hlíva ústřičná

Zajímavě vypadající houba je pro své blahodárné účinky známá již po mnoho let. Najdete ji snad v každém obchodě a připravovat se z ní dají nejrůznější recepty. Kromě konzumace hlívy samotné existují i doplňky stravy založené na látkách extrahovaných právě z této houby. 

V hlívě se nachází štědrá porce vitamínu C, D, K a vitamínů skupiny B. Obsahuje také železo, draslík, selen a měď. Velice ceněná je však hlavně pro své protizánětlivé, antibakteriální a antivirové účinky. Pro imunitu jsou prospěšné také beta glukany, které jsou kromě hlívy obsaženy například i v ovesných vločkách. Se správným metabolismem cholesterolu zase pomáhá látka zvaná chitosan. Z nutričního hlediska představuje hlíva menší zdroj proteinů a vlákniny. 

Na jaké potíže je konzumace hlívy prospěšná

Konzumace hlívy ústřičné je vhodná hlavně v náročnějším období, kdy je potřeba posílit imunitní systém. Kromě pomoci s obranyschopností však má prospěšný vliv i na celou další řadu potíží. 

Díky látkám, které pomáhají upravovat hladinu nežádoucího cholesterolu v krvi, se hlíva hodí pro lidi, které trápí problémy s cévní soustavou a srdcem. Obsah vlákniny se stará o lepší trávení. Doporučuje se v případech opakovaných zánětů a pro pomoc při léčbě celé řady zánětlivých onemocnění. 

Vyvážený obsah nejrůznějších živin dělá z hlívy ústřičné výborné jídlo pro podporu jater, ledvin či slinivky. Vzhledem k poměrně nízké kalorické hodnotě pozitivnímu vlivu na metabolismus a látkovou výměnu se skvěle hodí do diety a redukčních režimů. 

Hlíva pomáhá posilovat imunity. A co dalšího přidat do jídelníčku?

Určitě nestačí jednou za čas sníst guláš z hlívy ústřičné a myslet si, že teď bude imunita stoprocentně silná. Klíč spočívá ve vyvážené a pestré stravě. V jídelníčku si tak musíte namíchat koktejl všech potřebných vitamínů a minerálů okořeněný i pár superpotravinami, které toho nabízí co nejvíce. 

Konkrétně do jídelníčku pro silnou imunitu ještě přidejte:

  • Česnek
  • Cibuli
  • Rakytník
  • Šípek
  • Citrusové plody
  • Papriky
  • Brokolici
  • Zázvor

Dejte hlívě ústřičné šanci i v případě, kdy houby příliš nemusíte. Díky možnosti konzumace ve formě doplňků stravy totiž její blahodárné účinky využijete i jednodušeji bez nutnosti vaření. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak ničíme svou imunitu? Dejte si pozor na pár věcí

Tipy, jak posílit svůj imunitní systém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.