Kopřiva i kotvičník jako bylinky na prostatu

Zbytnělá prostata je problémem mužů. Nejčastěji se objevuje u mužů, kteří dosáhli 50. roku života. Dříve, než se rozhodnete užívat nějaké léky, vyzkoušejte bylinky na prostatu, které jsou mnohdy všemocné a mohou alespoň z části pomoci od problému.

Pro činnost prostaty je potřeba zinek a vitamin A

Pokud chcete nejdříve vyzkoušet bylinky na prostatu nebo jiné přírodní přípravky, zaměřte se na to, co je důležité pro správné fungování prostaty. Je jím zejména zinek a vitamin A, který se řadí mezi vitaminy rozpustné v tucích. A které bylinky také pomáhají správné funkci?

  • Vrbovka malokvětá
  • Zlatobýl obecný
  • Kotvičník zemní
  • Kopřiva dvoudomá

Bylinky na prostatu

Vrbovka malokvětá

Tuto bylinku najdete na celém území České republiky, ale také jinde v Evropě. Jestliže se vydáte ji hledat, měli byste začít zejména na březích vod a dalších vlhkých místech. Květy lehce fialové.

Jestliže se bojíte problémů z prostatou, je vhodná také jako prevence. Dokonale vám vyčistí močové ústrojí. Pěstovat ji můžete i doma, není náročná. Nejlepším způsobem, jak ji poté využít je čaj, který si z ní připravíte.

Zlatobýl obecný

Tato bylina již svým jménem naznačuje barvou, kterou květy mají. Na loukách bude zářit, protože se jedná o cca 1 metr vysokou květinu se zářivě žlutými květy. Zlatobýl je vhodné nasušit a poté z něj připravovat čaj, který je močopudný a pročistí také ledviny. Jako bylinku si ji můžete koupit i v lékárně v podobě léčivých kapek.

Kotvičník zemní

Tato zázračná bylinka je 6 cm vysoká a poznáte ji podle toho, že má na sobě chlupy a ostny. Přezdívá se jí rostlinná viagra, blahodárný účinek má i na hladinu testosteronu a na prostatu. Na jejím základě se vyrábějí i doplňky stravy pro muže.

Kopřiva dvoudomá

Tuto bylinu zná snad každý a to zejména v souvislosti ze zkušeností po dotyku s touto rostlinou. Její léčivé účinky jsou opravdu skvělé. Kromě výborného vlivu na močový sytém, skvěle funguje na revma, čištění krve a jako přírodní antibiotikum. Nejlepší je sušená.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

3 bylinky na spaní, které zabírají lépe než prášky z lékárny

Bylinky proti stresu. Jaké zaručeně fungují?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.