Covid-19: Zásady, které vás ochrání před nebezpečnou nákazou

Je velmi důležité se před nákazou způsobenou koronavirem patřičně bránit. Jistě se nikdo z nás nechce vystavovat potenciálnímu riziku nákazy, proto jsme pro vás připravili zásady, jak se COVID-19 vyhnout, a zároveň ochránit i ty nejslabší. Těmi jsou senioři, děti, ale i chronicky nemocní lidé.

Možná také patříte mezi lidi, kteří pravidelně sledují počty nakažených za den. Možná vás počty také zneklidňují, a proto byste chtěli udělat vše proto, abyste se nenakazili. Na prvním místě stále zůstává hygiena, ta je proti šíření viru velmi důležitá.  

Podpořte imunitu

Mezi zásady, jak nedostat COVID-19, patří doplnění vitamínů. Především vitamínu D, který v nemalé míře ovlivňuje imunitní systém člověka. Také mírní průběh akutních infekčních onemocnění, mezi které spadá samozřejmě i koronavirus. Bohužel jak je známo, velká část populace má vitamínu D velmi skromně. Vysvětlení je jednoduché, když slunce svítí, lidé zalézají do stínu.

Jedná se především o staré lidi. A právě v seniorském věku je důležité vitamin D doplňovat nejlépe přírodní cestou. Navíc tento vitamín ovlivňuje pevnost a také kvalitu kostí. Také omega-3 mastné kyseliny je dobré doplnit. Dopřejte si tučné ryby, jako je losos, makrela či tuňák. Dále můžete vyzkoušet chlorellu či ječmen v bio kvalitě. Díky vysokému obsahu chlorofylu bude vaše tělo chráněno před nepříznivými vlivy.  

Sportujte

Že se to v dnešní době nedá? Vše je zavřené? Veškeré posilovny, hřiště a kurty nejsou funkční? To přece ale nevadí. Využijte přírodu a choďte běhat. Nemusíte zvedat těžké závaží ve špatně větratelných posilovnách, bude stačit, a bude to mnohem lepší pro vaše zdraví, když budete venku v přírodě. Můžete chodit běhat do přírody nebo jen choďte na delší procházky.

Pohybová aktivita pomáhá v zachování tělesné zdatnosti, síly a tím pádem vaše imunita bude na dobré úrovni. Budete se cítit šťastní, zachováte si optimismus, skvělou náladu a celkově se vám bude přemýšlet lépe. Především to chce zdravou mysl a dobrou náladu, stres je pro zdraví nebezpečný a snižuje imunitu.

Buďte fit

Nadváha vede ke zdravotním komplikacím, vysokému cholesterolu, vzniku cukrovky a snížené imunitě. Navíc jak jistě víte, lidé s nadváhou často trpí vedlejšími účinky koronaviru a mají těžší průběh. Proto mějte zdravou váhu! Nedovolte, abyste během takzvaného lockdownu přibírali na váze. Upravte svůj jídelníček a hýbejte se, je to velmi důležité. Dopřejte si dostatek zeleniny, ovoce, minimum stresu a kvalitní spánek.

Také se nevystavujte zbytečně riziku nákazy. Nechoďte do davu plného lidí. Noste roušky. A co je nejdůležitější? Nemít strach. Strach je nepřítelem člověka, který způsobuje stres. Stres je dalším nepřítelem člověka, který naopak snižuje imunitu. Dělejte pro své tělo a blízké maximum.   

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Koronavirus a jaký je průběh obávané nemoci

COVID-19 jako strašák ve skříni. Jak nemoc rozpoznat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.