Jak konečně zabránit chrápání? Přinášíme vyzkoušené tipy

Je vaše či partnerovo/partnerčino chrápání tak silné, že nemůžete v noci spát? Budíte se vždy, když se drahá polovička nadechuje? Nezabírá předvádění mouchy nebo převalování na bok? Pak si jistě pokládáte otázku, jak jinak lze konečně zabránit chrápání? Co lze udělat proto, abyste vy nebo vaše drahá polovička přestala vydávat při spaní zvuky, které se až podezřele podobají motorové pile? Vyzkoušeli jsme, co zabírá! Pojďme si zmínit, jak (konečně) zabránit chrápání.

Před spaním žádný alkohol ani cigarety

Chrápání většinou trápí ty, kteří nemají zrovna dobré návyky. Velice často chrápou jedinci pijící před spaním alkohol nebo ti, kteří se řadí mezi kuřáky. Jedním ze způsobů, jak zabránit chrápání, je vyvarovat se alkoholu a cigaretám před spaním. U popíjení alkoholu dochází k uvolnění krčních svalů, dojde také k rozšíření tkání v krku a k zablokování dýchacích cest. To se pak nemůžeme divit tomu, že se vydávají ne zrovna sympatické zvuky.

Dostatečně pijte

Sice se máte alespoň čtyři hodiny před spaním vyhnout alkoholu, to však neznamená, že byste neměli pít vůbec. Právě dostatečná hydratace je velice důležitá, podporuje zdraví celého organismu a snižuje pravděpodobnost nočního crhápání.

Jak konečně zabránit chrápání? Přinášíme vyzkoušené tipy

V ideálním případě by se měla pít čistá voda z kohoutku, případně bylinkové čaje, které nejsou slazené. Pokud budete pít jenom sladké limonády nebo sirupy, důvodem chrápání bude pravděpodobně obezita, nikoli nedostatečný pitný režim.

Pořádně si ukliďte

Dýchací cesty dokáže pořádně podráždit prach, který se v domácnostech nahromadí během pár dnů. Prach je velmi častým alergenem, stejně jako zvířecí chlupy či podobně. Ať už chrápání spouští právě prach nebo zvířecí chlupy či jiné alergeny, doporučujeme si doma pořádně uklidit. Pokud to vezmete opravdu „od podlahy“, uvidíte, jak dobře se vám bude v noci spát.

Horká sprcha je také řešením

Vyzkoušeným a velice efektivním tipem, jak zabránit chrápání, je horká sprcha před spaním. Sice se neustále mluví o otužování, které upevňuje imunitní systém, ale studenou vodu si nechte na ráno, kdy se potřebujete probudit. Před spaním volte spíše horkou sprchu, která vás nejen navodí ke spánku, ale také tímto krokem předejdete chrápání. Dýchací cesty budou díky sprše vlhké a pravděpodobnost chrápání poklesne na nulu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

4 škodlivé návyky, kterých byste se měli okamžitě vzdát

Veganství: Prospívá nám nebo nás ruinuje?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.