Jak nedostat COVID-19 a další rady na koronavirus

Nový typ koronaviru je aktuálně strašákem ve skříni každého z nás. I když se podle průzkumů přestáváme onemocnění bát, stále si ještě střízlivě uvědomujeme, že situace je vážná a nikdo neví, jak bude zítra nebo co zítra může přijít. Stále je velice důležité dodržovat alespoň základní hygienické návyky. Právě to je jeden způsob, jak koronavirus nedostat. Pojďme si zmínit další rady na koronavirus, také si zmiňme další tipy, jak se nemoci vyhnout.

Jak nedostat koronavirus

Jak již bylo zmíněno, pokud nechcete dostat nový typ onemocnění, jež dostalo název COVID-19, nezapomínejte stále na základní hygienické návyky. Tím se myslí především časté a pořádné mytí rukou, a to ideálně mýdlem a teplou vodou. Mytí rukou by mělo být záležitostí alespoň na dvacet/třicet vteřin. Pokud nemáte k dispozici vodu a mýdlo, mějte neustále po ruce dezinfekční nebo antibakteriální gel, který zbaví ruce nečistot a uchycených bakterií.

Dalším tipem či radou, jak koronavirus nedostat, je, abyste se stále nedotýkali rukama úst, očí nebo nosu. Stejně tak se bez očištění dezinfekcí nebo bez rukavic nedotýkejte předmětů, jichž se před vámi dotýkali jiní, cizí lidé.

Další tipy, jak se bránit onemocnění, k přečtení zde.

Jak nedostat COVID-19 a další rady na koronavirus

Stále také platí, že je důležité dodržovat minimálně dvoumetrovou vzdálenost, aby na vás onemocnění neskočilo. Pokud však můžete a pokud vám to i vaše zamětsnání dovoluje, zůstaňte raději ještě nějakou chvíli doma. Tím budete naprosto předcházet možné nákaze.

Jak rozpoznat koronavirus

Pokud však rady na to, jak nedostat koronavirus, nezaberou nebo pokud nebudou brány vážně a nemocí přece jenom člověk onemocní, je dobré vědět, jak nemoc rozpoznat. K vůbec prvním příznakům patří únava, pocit slabosti, také bolest svalů. Je to tedy podobné jako u klasické chřipky. Oproti chřipce má však koronavirus pomalejší náběh (chřipka přichází z čista jasna, udeří ihned – více o tom bylo napsáno zde).

K dalším typickým symptomům nového typu onemocnění zvaného COVID-19 patří také silné a vytrvalé boelsti hlavy a bolest v krku. K tomu se přidává suchý a velice dráždivý kašel, dostaví se mimo jiné i obtíže s dýcháním.

Jak koronavirus nešířit dál

Jestliže vám byl prokázán koronavirus nebo se obáváte, že nemocí trpíte, nabízí se otázka, jak nemoc dál nešířit. Je nutné nosit ochrannou roušku, která zamezí přestupu bakterií na ostatní jedince. V době nemoci nebo v době pocitu, že onemocnění vás také dostihlo, raději nechoďte ven mezi lidi a společně s ostatními členy vaší domácnosti si nařiďte karanténu.

Pro dobro vás i vašeho okolí zvyšte hygienické návyky čili raději si častěji myjte ruce, často perte oblečení, průběžně dezinfikujte předměty, kterých se dotýkáte často.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.