Je to chřipka nebo koronavirus? To je oč tu běží

V souvislosti s panujícím koronavirem ve světě se lidé začínají čím dál víc bát o své zdraví. Je to pochopitelné, nemoc je velice nebezpečná a v mnoha případech byla také smrtící. Je však třeba konstatovat, že příznaky nového typu nákazy COVID-19 jsou velice podobné chřipce. Zároveň je nutné mít stále na paměti, že chřipková epidemie stále ještě není za námi a je proto velice pravděpodobné, že ti, kteří pociťují příznaky podobné koronaviru, mají “jen” chřipku. Otázkou tedy stále je, je to chřipka nebo koronavirus?

Pojďme si společně rozslouknout dilema, jestli se jedná o chřipku nebo o koronavirus. V obou případech si s nemocí nezahrávejte, přece jen i na chřipku každým rokem umírá obrovské množství pacientů.  

Nemoci se liší svou intenzitou a svým nástupem 

I když o novém onemocnění COVID-19 ještě mnoho nevíme, jelikož je to stále předmět zkoumání, přesto lze už nyní říct, v čem se koronavirus a chřipka liší, v čem jsou nemoci rozdílné. Nemoci se liší především svou intenzitou a taky svým nástupem. Co se týče příznaků chřipky, ty jsou většinou intenzivnější a ve většině případů přijdou náhle, zatímco koronavirus může v člověku nějakou dobu dřímat a může ukazovat své růžky postupně.  

Chřipka je typická horečkou, silnou únavou, bolestí těla i svalů, také zimnicí a suchým kašlem. To jsou však příznaky totožné s těmi, které ukazují na koronavirus. Na rozdíl od koronaviru se při chřipce přidávají také další příznaky, a to ucpaný nos, časté smrkání nebo zvracení a průjem. U onemocnění COVID-19 se také ukazuje dýchavičnost, což není příznak typický pro chřipku.  

Nový typ koronaviru napadá především naše plíce, nemoc může přejít i v zápal plic. I když se nemocí mohou nakazit prakticky všichni, nejvíce nebezpečná je pro seniory nebo jedince, které trápí cukrovka, obezita nebo kteří mají problémy se srdcem. Pro stejnou skupinu lidí je však nebezpečná i chřipka, která je ale navíc nebezpečná i pro děti.  

Je to chřipka nebo koronavirus? To je oč tu běží

Je to chřipka nebo koronavirus? Rozdíly v krátkém shrnutí 

Koronavirus 

  • Přichází postupně 
  • K příznakům patří dýchavičnsot 
  • Není na nemoc lék 

Chřipka 

  • Nastupuje okamžitě, intenzivně 
  • Objevuje se bolest hlavy, průjem, zvracení 
  • K příznakům patří ucpaný nos, časté smrkání 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Koronavirus: Otázky a odpovědi na ně. Udělejte si jasno

Kdy zmizí koronavirus?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.