Kustovnice čínská či plody goji: Jak prospívají zdraví?

Chcete do svého jídelníčku přidat další superpotravinu, která s vaším zdravím udělá doslova zázraky? Doproučujeme vsadit na plody goji, respektive na plody kustovnice čínské, které jsou typické svou červenou barvou. Plody goji jsou sice jen malé červené bobule, ale za to vynikají svými zdravotními benefity.

Tradiční čínská medicína už po dlouhá staletí

U nás se s plody goji setkáváme posledních několik let. Stále je to u nás taková novinka, o které řada lidí ještě neví. V Číně se však goji využívá v tradiční medicíně už několik dlouhých století. Je to nejen potravina zpestřující pokrmy, ale je to především lék. Kustovnici čínskou je možné využít pro léčebné účely naproto celou (čili jak bobule, tak listy i kořeny či kořenovou kúru). Veškeré její komponenty mohou ulevit od řady zdravotních problémů, dokonce se rostlina často označuje za elixír mládí.

Plody goji obsahují celou řadu vitaminů a tělu prospěšných látek

Pokud bychom se měli pozastavit nad složením plodů goji, řekli bychom, že plody obsahují opravdu celou řadu vitaminů a tělu prospěšných látek. V rostlině najdeme například vitamin A, B1 či B2, také stopové prvky i všech jedenadvacet základních minerálů, jako je vápník, draslík, železo a také zinek nebo selen či sodík.

Jaké jsou zdravotní benefity kustovnice čínské?

Jak již bylo zmíněno, kustovnice čínská či plody goji vynikají především svými zdravotními benefity. V tradiční čínské medicíně se rostlina a její bobule používaly pedevším k léčbě onemocnění jater, taktéž k léčbě neplodnosti nebo při bolestech břicha, které umí rostlina hravě a rychle zahnat. Taktéž se využívala k léčbě suchého kašle, k léčbě únavy a k léčbě bolestí hlavy.

Dnes se už ví, že taktéž posiluje imunitní systém člověka, zlepšuje krvetvorbu a kromě jiného také pomáhá udržovat krevní tlak ve správné hladině. Plody goji efektivně chrání játra, taktéž snižují zánět kůže a pozitivně působí na naši pleť. Podporují kvalitu vlasů i zvhlčují plíce, čímž bojují proti astmatu.

Další zdravotní účinky plodů goji

  • Pomáhají při bolestech kloubů
  • Chrání játra i ledviny
  • Chrání tělo před nebezpečným UV zářením
  • Chrání srdce před volnými radikály
  • Je to prevence diabetu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.