Pravidla, díky kterým se udržíte zdraví i v karanténě

Aktuálně stále platí nouzový stav, který s sebou nese také omezení pohybu čili karanténu. Sice se nejedná o úplný zákaz vycházení, na druhou stranu dnes musí být každý jedinec zodpovědný a měl by trávit co nejvíce svého času v domácí karanténě. Řada lidí však namítá to, že když se člověk dostane do domácího pohodlí, rázem mu zdraví chřadne, jelikož neustále vysedává na pohovce a nejí nic než sladkosti nebo chipsy. Pravdou ale je, že i člověk v domácí karanténě se může udržet zdravý, pokud dodržuje několik pravidel.

Cvičte

I když zavřeli posilovny a fitness centra, neznamená to, že člověk musí jen ležet a nic se sebou nedělat. Na internetu jsou k vidění a ke zhlédnutí mnohá zajímavá videa o cvičení, která jsou rozhodně přínosem a díky kterým člověk zůstane fit. Zatímco některým vyhovuje domácí jóga, jiní jsou zase nadšení z posilovacího cvičení, které jim během karantény pěkně vyrýsuje svaly.

Pravidla, díky kterým se udržíte zdraví i v karanténě

Buďte online

V době karantény byste měli zásadně omezit pohyb venku a stýkání se s ostatními lidmi. V tomto období je tak dobré být online, protože jen to nás stoprocentně ochrání před napadením koronavirem. Ať už máte telefonovat se svou rodinou, ať už budete nakupovat, vždy v online světě. V případě nakupování preferujte platby kartou předem, ať opět omezíte kontakt s ostatními.

Pravidelně se stravujte

Pokud jste v domácí karanténě, dáte nám za pravdu, že máte najednou hromadu času na vaření nebo pečení. Co jiného taky dělat, že ano? Abyste se udrželi zdraví, doporučujeme jíst pravidelně. Právě pravidelnost, pestrost a také vyváženost stravy vás udrží v dobré kondici. Samozřejmě jednotlivé pokrmy dne připravujte ve zdravější verzi, tělo ani zdraví vám nepoděkuje za smažené hranolky nebo palačinky s tunou Nutelly.

Pravidla, díky kterým se udržíte zdraví i v karanténě

Součástí vhodného stravování by měly být i svačiny, na které bohužel celá řada lidí zapomíná. Je to však špatně, dodržujte je, i kdyby se mělo jednat jen o svačinu v podobě banánu a kešu oříšků. Jako svačina se však neberou sladkosti ani nejrůznější sladké pečivo, tak pozor na to.

Pozor na alkohol

S příchodem karantény se kromě mouky a droždí vykoupil také alkohol. Důvodem toho byli lidé, kteří, když už tedy musí sedět doma, si chtějí užít. Jenže každodenní pití alkoholu ve velkém množství je spíše zabijákem než vylepšovákem nálady. Při pití alkoholu je třeba myslet hlavou a nepřehánět to ani v karanténě, i když si myslíte, že nic jiného se dělat nevyplácí. Abyste po skončení karantény nevyšli na světlo světa se závislostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.