Závažná i nebezpečná angína. Jaké jsou její příznaky?
I když mnozí z nás dělají vědu z obyčejné rýmy, v porovnání s ní je daleko horší angína, která je závažným i nebezpečným onemocněním, jež může sužovat jak dítě, tak také dospělého. Lékaři se shodují na tom, že angína může mít mnoho nejrůznějších příčin. Někdy za onemocnění mohou kvasinky, jindy viry, v ostatních případech zase bakterie. Jelikož sami nepoznáme, co je důvodem angíny, je dobré navštívit lékaře, který určí původce nemoci a který bude nemoc na základě zjištění léčit. Jak ale angínu poznat?
Typické příznaky angíny
K typickým příznakům angíny patří silná bolest při polykání, také dochází ke zduření uzlin. K typickým příznakům patří také zimnice nebo horečka. Lidé jsou unavení, malátní, samozřejmostí je bolavé tělo. U menších pacientů se velice často vyskytuje také nechutenství nebo zvracení.
Jak se nemoc léčí?
Angína je onemocnění léčené antibiotiky, při nichž se však doporučuje užívat také probiotika, která ochrání střevní mikroflóru. Jelikož při angíně je postižený především krk, je dobré krk pravidelně dezinfikovat pomocí sprejů, jež běžně najdete v lékárnách. Vhodné jsou k dezinfekci také dezinfekční roztoky nebo cucací pastilky.
Lékaři také doporučují podporovat léčbu angíny tak, že budete více spát. Při spánku se tělo regeneruje, odpočívá a vypořádává se s nemocemi. Hodně odpočívejte a dostatečně pijte – jen tak dostanete z těla bacily, které vám brání v normálním fungování. A samozřejmě nezapomeňte doplňovat vitaminy a minerály, které podpoří imunitní systém člověka.
Léčíme angínu přírodní cestou
Nechcete se ládovat antibiotiky, která jsou více na škodu než k užitku? Vylečte angínu přírodní cestou. Bude to sice trvat trochu déle než při použití antibiotik, na druhou stranu tím tělu nijak neublížíte.
Vyzkoušené a osvědčené jsou například bylinné roztoky nebo přírodní kloktadla, která si vyrobíte z heřmánku nebo šalvěje. Pomáhají taktéž extrakty z černého bezu nebo z rakytníku, také česnek, který je označován za přírodní antibiotikum a jehož účinek se zesílí, pokud ho spojíte s petrželí. Dalším přírodním a v tomto případě velice efektivním antibiotikem je také olej z oregana, který má navíc dezinfekční účinky.
Pozor na spálovou angínu
Angína není nemoc, která by se mohla zanedbávat. Je to naopak velice závažné onemocnění, se kterým není dobré si zahrávat. Z takové obyčejné angíny se totiž může hravě stát spálová angína, což je zánět krčních mandlí, jenž je doprovázen vyrážkou. Při spálové angíně se vyskytne na jazyku bílošedý, velice výrazný povlak, který se postupně olupuje a tímto jazyk mění svou barvu. Navíc se na hrudi nebo na končetinách začne objevovat vyrážka.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT