4 tipy, jak svůj mozek udržet mladý a zdravý

Zapomínání je u vás na denním pořádku a učení se stalo noční můrou? Možná se svým mozkem jen špatně pracujete. Naučte se ho ovládat, aktivně ho cvičte a dopřejte mu také aktivní odpočinek. Jen díky tomu bude fungovat správně a sloužit vám podle vašich představ. Jak si tedy ve své hlavě „uchovat“ zdravý mozek?

Odpočinek na prvním místě

Mnoho lidí zapomíná na to, že i mozek si čas od času potřebuje dopřát relax, a to nejen při spánku, ale i během dne. Nebojte se přerušit práci, zameditovat si nebo jen změnit činnost. Neustálá opakující se činnost je pro mozek únavná a vyčerpávající. Čím více ho budete nepřetržitě namáhat, tím více podrážděnými se stanete. 

Dbejte na přísun prospěšných látek

Každý z našich orgánů si potrpí na jiný vitamín či minerál. Pokud chcete, aby byl mozek dlouho plně funkční, určitě nezapomínejte na vyvážený jídelníček. Přijímejte vitamín E, B a také mastné kyseliny, které jeho funkci prospívají. Díky tomu se nebudete cítit unavení a bez energie. Zlepší se také kognitivní funkce a budete se učit stejně jednoduše, jako v mládí. 

Trénování mozku

Je to už pár let, co jste úspěšně složili poslední zkoušky a nyní už vás žádné učení nečeká? Hledejte si nové podněty, kvůli kterým budete nuceni vytáhnout knihu, zapamatovat si nové informace nebo se něčemu novému naučit. Pokud nechcete přímo studovat, zkoušejte hlavolamy, hádanky, hry nebo si jen zkuste čas od času zapamatovat nákupní seznam. 

Přísun kyslíku = zdravý mozek

Aby všechny mozkové procesy probíhaly správně, je nutné mozek okysličovat. Větší dávku kyslíku získá například ve chvíli, kdy si venku zaběháte, provedete několik cviků ve fitness centru, nebo když si doma zameditujete s hlubokým dýcháním. Díky tomu se mozek bude cítit méně ve stresu, uvolní látky, které jsou v těle zodpovědné za klid a pohodu a učení vám půjde mnohem lépe. Pokud nejste fanouškem sportu, vyzkoušejte alespoň rychlou chůzi nebo procházku, kdy se budete soustředit hlavně na svůj dech. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bylinky pro bystrý mozek. Udržujte ho v kondici

Jahody jako superpotravina. Pro mozek i krásnou pleť

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.