Zapáchající nohy: zbavte se problému přírodními metodami
Zapáchající nohy z uzavřených bot jsou jedním z hlavních příznaků toho, že se blíží léto. Ostatně tento problém může způsobovat řadu potíží i ve chvíli, kdy venku nepanují vysoké teploty a dusna. Pro řadu lidí je to velice nepříjemná téma, která o sobě dává bohužel citelně znát. Naučte se proto zabránit zápachu nohou – jde to dokonce bez chemie.
Ocet pomůže i v tomto případě
Možná jste si vždycky říkali, že na tak silný zápach nepomůže nic jiného než chemie. Ale pokud jste odpůrci chemických přípravků, které škodí naší planetě, pak jste to raději zvládali se zapáchajícíma nohama. Nikdo vám totiž neřekl, že nad zápach nohou lze vyzrát i s přírodními metodami.
Skvělým pomocníkem je například ocet, který domácí hospodyňky znají jako skvělého pomocníka na leštění oken nebo na vodní kámen. Ocet však umí pohlcovat pach, dokonce skvěle dezinfikuje. Pakliže vás tedy zapáchající nohy sužují, vsaďte nejlépe na koupel v jablečném octu, který je k nohám velice jemný. Po koupeli v jablečném octu se nohy vždy jen vysuší, nikoli opláchnou.
Pomůžou i bylinky
Na bylinky je spolehnutí v mnoha případech, dokonce i nyní, kdy bojujete se zápachem nohou. Mezi bylinky, které takto blahodárně působí na nohy, patří například rozmarýn, šalvěj nebo také máta či dubová kůra. Vždycky stačí čerstvé nebo sušené lístky jenom zalít vroucí vodou a po vychladnutí v něm nohy okoupat. Bylinkovou koupel si stačí dopřávat dvacet minut každý druhý den či podle potřeby.
Na sodu je také spolehnutí
Kromě bylinek a octa můžete vsadit také na sodu, která je podobně jako ocet používána při domácích úklidech. Funguje však jako pohlcovač pachů, i proto je skvělým bojovníkem proti zapáchajícím nohám. Ze sody si lze připravit například chaldivý zásyp na nohy, kdy se jen smíchá jedlá soda s kukuřičným škrobem. Aby směs voněla, přidat lze tea tree olej.
Ještě před nanesením zásypu však absolvujte koupel, která v sobě bude taktéž jedlou sodu ukrývat.