Nejzdravější superpotraviny, kterými potěšíte své zdraví

Chcete svůj jídelníček zpestřit něčím zdravým a tělu prospěšným? Vyplatí se vsadit na superpotraviny, které se pyšní tím, že jsou obrovským zdrojem potřebných živin. Jenže „superpotraviny“ je označení pro obrovskou skupinu plnou jídel! Jaká z nich lze zároveň označit za „nejzdravější superpotraviny“?

Brokolice ochraňuje lidský organismus

K nejzdravějším superpotravinám patří bezesporu brokolice, která především dětem připomíná mozek. I z toho důvodu ji odmítají jíst, což je velká škoda, protože právě brokolice dokáže ochránit lidský organismus. Je skvělým zdrojem vitaminu C, jenž tvoří z imunity pevné rytířské brnění, skrze které neprojde žádný vir ani bakterie.

Borůvky proti rakovině

Borůvky jsou mezi odborníky označovány za nejzdravější ovoce vůbec. Je to taková superstar mezi superpotravinami. V jejich moci je například předcházet rakovině nebo pomáhat při léčbě cukrovky. Věděli jste, že borůvky umí i pročišťovat ledviny?

Chia semínka plné vápníku

Vápník je látka, kterou ke svému životu potřebujeme. Obvykle ji doplňujeme prostřednictvím mléka, ale věděli jste, že v chia semínkách se nachází až o pět procent vápníku více než v jakýchkoli mléčných výrobcích? Chia semínka jsou navíc zdrojem esenciálních mastných kyselin a umí navodit pocit sytosti.

Nejzdravější superpotraviny - chia smeínka
Nejzdravější superpotraviny – chia smeínka

Vejce pro zdravé srdce

Co obvykle snídáte? Alespoň polovina lidí určitě snídá vajíčka na různé způsoby. To dělá dobře, protože vajíčka se taktéž řadí do kategorie „nejzdravější superpotraviny“. Obsahují obrovské množství bílkovin, jež tělo potřebuje k budování a také k udržení svalů a svalové hmoty. Navíc pomáhají udržet srdce ve formě.

Mandle plné draslíku i železa

Oříšky obecně jsou velmi zdravé, proto ať už zařadíte do jídelníčku jakýkoli druh, uděláte dobře. V ideálním případě zařaďte do jídelníčku mandle, které jsou plné draslíku, vápníku i hořčíku a železa.

Dýně pro očistu organismu

Zejména na podzim si vychutnáváme dýňové polévky, které nejen, že si můžeme sami uvařit, ale také si je můžeme koupit v restauracích, jelikož jsou do jídelníčku zakomponovány běžně. Dýni bychom se však měli naučit připravovat na vícero způsobů, jelikož se jedná o něco, co tělu velice prospívá. Věděli jste například, že dýně dokonce očisťuje organismus? Kromě toho prospívá našemu zraku, protože obsahuje beta-karoten.

Deset nejzdravějších superpotravin, kterými potěšíte své zdraví
Nejzdravější superpotraviny – dýně

Jablka plné vlákniny

Na mnohých zahradách aktuálně rostou jablka. Na ty rozhodně nezapomínejte a taktéž si je zakomponujte do svého jídelníčku. Jsou totiž plné vlákniny, jež je taktéž pro naše bezproblémové fungování nezbytná.

Česnek jako přírodní antibiotikum

Věděli jste, že česnek se považuje za přírodní antibiotikum? Mnozí lidé jím léčí angínu. Česnek však zdárně bojuje i proti některým typům rakoviny nebo zabraňuje vzniku srdečních chorob. Umí snížit vysoký krevní tlak a nachlazení je na něj taktéž krátké.

Losos proti kardiovaskulárním onemocněním

Do kategorie „nejzdravější superpotraviny“ patří i losos, který bojuje proti kardiovaskulárním onemocněním. Tělu totiž dodává omega-3 mastné kyseliny, jež si tělo neumí vyrobit samo. Jeho další vlastností je chránit kůži před sluncem a jeho škodlivým UV zářením.

Deset nejzdravějších superpotravin, kterými potěšíte své zdraví
Nejzdravější superpotraviny – losos

Spirulina pro vyšší obranyschopnost

Mezi nejzdravější superpotraviny se také hrdě řadí takzvaná spirulina, která je velmi nenápadnou potravinou. Stojí však za povšimnutí, jelikož je to učiněný zázrak. Umí zvýšit obranyschopnost organismu, také přispívá k rychlejšímu hojení ran. Je to velmi dobrý zdroj bílkovin a dalších živin, jež tělu dodávají dostatek energie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.