Automatický kávovar se hodí nejen pro luxusní espresso v teple domova

Dopřát si opravdu lahodný šálek kávy, aniž byste museli vystrčit paty z domu, je dnes díky kvalitním automatickým kávovarům hračka. Pokud si chcete užít každý šálek kávy opravdu všemi smysly, je však nutné věnovat jeho výběru kávovaru dostatečnou pozornost. Podle čeho jej tedy vybírat?

Co můžete od automatického kávovaru očekávat?

Automatický kávovar je zpravidla koncipován tak, abyste zmáčknutím jednoho tlačítka získali lahodnou kávu. Automatické kávovary bývají vybaveny dávkovačem kávy, mlýnkem na kávu, ale i automatickým čištěním. Kromě toho, vám moderní automatický kávovar, vždy sdělí, co aktuálně potřebuje, ať už se jedná o doplnění vody, kávy nebo vysypání odpadu.

Vybrané automatické kávovary nabízí možnost si připravit kromě výrazného espressa i nápoje s mlékem jako je cappuccino či latte macchiato, ale i přípravu čaje nebo horké čokolády.

Podle čeho kávovar vybírat?

Pokud plánujete nákup automatického kávovaru, je vhodné se zamyslet nad několika parametry.

Jaké nápoje chcete připravovat?

Současné kávovary mohou nabídnout prostor pro přípravu i složitějších horkých nápojů. Záleží pak jen na vás, zda preferujete klasické espresso nebo oceníte spíše kávový nápoj s mlékem.

Kolik lidí bude kávovar používat?

Automatické kávovary jsou dnes velmi oblíbené nejen ve firmách, ale stále více se rozšiřují i do domácností. S tím souvisí kapacita zásobníku na vodu a kávy, ale i množství připravené kávy za hodinu.

Jak poznat opravdu kvalitní automatický kávovar?

Kvalitní kávovary disponují nastavením hrubostí zrna na mlýnku, nastavením teploty vody, ale i její tvrdosti. Jen tak získáte jistotu, že káva nebude příliš hořká nebo, že by si neuchovala své přirozené aroma.

Opravdu vyladěné modely kávovarů pak počítají i s nastavitelnou výší sklenice. To je nutné, pokud chcete připravovat různé druhy káv.

Za kvalitní kávovary jsou považovány například automatické kávovary DeLonghi, jež mají i velmi příznivou pořizovací cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.