Vrásky negativně ovlivňují naši psychiku. Jak se jich zbavit?

Vrásky byly, jsou a budou. Lze konstatovat, že se jedná o přirozené „zrání”, ovšem pro většinu žen to je nedostatek, kterého se snaží zbavit. Vliv na tvorbu vrásek má hned několik faktorů, k nimž patří stres, genetika, životní styl nebo jednoduše náš věk. Jak moc to ale ovlivňuje naši psychiku? Značně. Proto se ptáme, jak se jemných linií zbavit?

Psychika a pleť 

Vrásky mají velký vliv na naši psychiku a na to, jak se cítíme. Tím, že se stresujeme, ovšem naší pleti nepomáháme a vrásky jen podporujeme. Jemných linií plynoucích naším obličejem se snažíme zbavit nebo jejich projevy zpomalit, a to často natoli, že to ve výsledku hraničí s nepřirozeností, a spíše si tímto pohoršujeme. Kupříkladu francouzské ženy se za své vrásky nestydí (a právě z nich bychom si měli brát příklad), ale nosí je hrdě, což o ženách v USA říct nemůžeme.

Jak vlastně stárne naše pleť

Dokonalý elixír na věčné mládí ještě vynalezený nebyl, ovšem stárnutí můžeme snadno zpomalit například s novinkou na trhu jménem LED světelná maska. Ta aktivuje produkci kolagenu, zlepší cirkulaci krve v podkožní tkáni a zvýší vstřebávání účinných látek kosmetických přípravků. Před používáním ale pojďme zjistit, jak konkrétně naše pleť stárne?

Vrásky, lze rozdělit do tří skupin.

  • mimické vrásky,
  • senilní vrásky a
  • fyziologické rýhy.

Mimické vrásky jsou často hlubší, než senilní a, jak nám napovídá název, vyskytují se v oblasti, kde se zapojuje výrazná mimika – oči, ústa a čelo.

Senilní přichází ruku v ruce se stárnutím, nejsou tak hluboké,  zat to jich máme více. Viníkem je ztráta elasticity (způsobená kolagenem) a ztráta vody. 

Fyziologické vrásky jsou dané naší genetikou, takže se mohou objevit prakticky kdykoliv bez ohledu na náš věk. 

Jak zpomalit stárnutí vrásky

Především se o svou pleť začínáme starat okolo dvacátého roku našeho života. Snažíme se jí dodávat hydrataci, a především nezapomínáme na SPF, které chrání naši pleť před agresivním UV zářením.  

Moderní doba nám však přináší tolik možností na zpomalení stárnutí. Abychom koupí nějakého produktu neprohloupili, je důležité nezapomínat na přirozený efekt. Chceme přece stárnout s grácií, zbytečně na sebe neupozorňovat.

Při výběru kosmetiky se zaměřte na pečující produkty, které mají vysoký obsah hydratačních složek, vitamínu C a kolagenu. Na škodu nebude ani tzv. „face yoga”, tedy obličejová masáž, dále také využívání kamene Gua sha a, jak jsme zmínili výše, LED světelná maska, která pomáhá veškeré tyto produkty efektivně zapracovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.