COVID-19 je i v moči. Zasáhnout může řadu orgánů

O koronaviru toho bylo napsáno mnoho, dokonce i my jsme přispěli celou řadou článků k informovanosti občanů (články jsou k dispozici zde). Zatímco všude se však píše o tom, jak nemoci předcházet nebo jak se jí vyvarovat, jen málokde se píše o tom, jak COVID-19 útočí na člověka, na lidský organismus, na zdraví.

Neustále se mluví o tom, jak je nový typ koronaviru nebezpečný, a to především proto, že se na onemocnění stále ještě nenachází lék. Pravdou je, že je nemoc neustále zkoumána a že se dnes a denně přichází na nové a nové skutečnosti, i když je virus mezi námi už dlouhé týdny. Například nedávno se přišlo na to, že koronavirus sídlí i v moči, což je velice nebezpečné, jelikož se může rychle šířit bez adekvátního nakládání se splašky.

Virus putuje krví do orgánů

Nové zjištění, a sice to, že se virus vyskytuje také v moči člověka, přispělo k osvětlení způsobů, proč se onemocnění, jež dostalo název COVID-19, tak rychle šíří. Zároveň se tím upřesnila také prevence proti tomuto onemocnění.

Díky novému zjištění je koronavirus nebezpečím především pro nemocnice s větším množstvím pacientů, kde se náležitě nezachází se splašky. Koronavirus tak může zamořit vzduch, uvádí nedávno publikovaná studie, kterou mají na svědomí vědci z Wu-chanu.

COVID-19 je i v moči. Zasáhnout může řadu orgánů

I když bylo zjištěné, že se virus může nacházet také v moči člověka, stále platí, že se koronavirus šíří tělem krví – s krví se zkrátka šíří do každého koutu našeho těla.

Ohroženy jsou nejen plíce, ale také ledviny a srdce

Neustále se mluví o tom, že COVID-19 ničí především plíce, že je doslova devastuje a že ohroženi jsou tedy především lidé, kteří jsou astmatici nebo kteří trpí jiným onemocněním plic. Je to sice pravda, ale také je pravdou, že koronavirus neohrožuje jen plíce. Ohrožuje také jiné orgány, a to například ledviny nebo také srdíčko.

Jeden myslel na “COVID-19 je i v moči. Zasáhnout může řadu orgánů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.