Jaké kožní nemoci nás nejčastěji trápí? Naučte se je rozpoznat

Člověk může trpět mnohými nemocemi, ovšem nejhorší je, pokud trpí těmi kožními nemocemi. Kožní nemoci jsou totiž nejvíce vidět a člověk se za ně nejvíce stydí, i když k tomu samozřejmě není důvod. Pod kožními nemocemi si vybavíme především pupínky, vyrážky nebo pigmentová znaménka či pigmentové skrvny. Prozraďme si však několik konkrétních onemocnění vyskytujících se na naší kůži a naučme se je rozpoznat, ať víme, jak s nimi bojovat.

Bradavice jako jedna z nejčastějších kožních nemocí

S bradavicemi se v současné době potýká opravdu velké množství lidí, mezi nimiž se bohužel najdou i děti. Jedná se o onemocnění, které se vyskytuje opakovaně a které je virového původu. Ve většině případů se bradavice objeví na nohou nebo rukou, ale mohou se postupně objevovat i na jiných částech těla.

I když byste bradavice odhalili včas, je třeba říct, že se jedná o onemocnění podmíněné velmi obtížnou a dlouhou léčbou, která zahrnuje aplikaci roztoků, také zmražování tekutým dusíkem nebo laserové zákroky.

Kopřivka se vyskytne aspoň jednou u každého

Možná jste se s kopřivkou už setkali, možná ještě ne. O této kožní nemoci se říká, že se alespoň jednou v životě vyskytne u každého z nás. Je typická svými silně svědivými kopřivkovými pupeny, které se vyskytnou na kůži. Svědivé pupeny mohou být doprovázeny bohužel i otoky. Pozitivní je, že pupeny, které vznikají velmi náhle a rychle, se mohou během jednoho dne ztratit. Na druhou stranu se mohou vytvořit během této doby pupeny nové.

Pokud vás postihne takzvaná akutní kopřivka, budete se s ní potýkat několik dlouhých týdnů. To samé platí u chronické kopřivky, kdy onemocnění trvá někdy i několik let.

Akné trápí nejen ženy

Když se člověk dostane do puberty, začnou se mu na obličeji vytvářet pupínky zvané akné. S tímto kožním problémem se nepotýkají jen ženy, i když si to řada lidí myslí, ale jedná se o problém sužující i muže. Akné samozřejmě může potrápit i v dospělém věku.

Tato kožní nemoc se velice často vyskytuje na obličeji, ale také může vyrašit v dekoltu nebo na zádech. Velmi často postiženou oblastí jsou také ramena.

Co jste možná nevěděli o kůži

  • Kůže je největší lidský orgán.
  • Kůže slouží jako ochranná bariéra před vnějším i vnitřním prostředím.
  • Kůže dokáže regulovat teplotu.
  • Kůže chrání před ultrafialovým zářením.
  • Kůže vylučuje pot i maz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.