Banány jako superpotravina. Jak prospívají zdraví?

Jak začínáte svůj den? Měli byste ho začít pořádnou snídaní! Ne nadarmo se říká, že snídaně je základ dne. Taková snídaně by měla být vyvážená, pestrá, zdravá, a hlavně plná energie. Proto do ní zakomponujte úplně obyčejný banán, o kterém se ví, že je tím nejlepším zdrojem zmiňované energie. Banány totiž obsahují glukózu, tudíž energii dodávají nejen mozku, ale také srdci i našim svalům. Ostatně zdraví banány podporují mnohými způsoby.

Proti trávicím potížím

Ptáte se tedy, jak jinak ještě banány prospívají našemu zdraví? Pro mnohé je banán naprosto obyčejnou potravinou, ale paradoxně má neobyčejné účinky na naše zdraví. Například ulevuje od trávicích obtíží, jelikož obsahuje velké množství pektinu. Tato látka odstraňuje z těla toxiny a také těžké kovy, které nám mohou znepříjemnit život.

Banány jako superpotravina. Jak prospívají zdraví?

Banány ulevují od průjmů a také od žaludečních vředů. Je to vlastně jediné syrové ovoce, které lze při žaludečních vředech konzumovat. Banány totiž vytváří v žaludku ochrannou vrstvu, která brání vniku agresivních kyselin.

Proti stresu

Cítíte se neustále ve stresu? Máte pocit, že je toho na vás mnoho, a to vás dohání k šílenství? Od stresu a nahromaděného napětí v těle vám uleví právě banány, které v sobě ukrývají velké množství serotoninu, jemuž se jinak říká hormon štěstí. Banány tak dokážou podpořit vaši náladu a zabraňují vzniku depresivních nálad, podráždění nebo zabraňují pocitu úzkosti.

Na pročištění organismu

Z jara bychom měli provést očistu organismu. Během zimy jsme si totiž jídelníček zrovna nehlídali, což znamená, že naše trávení potřebuje malou pauzu (jak na jarní detox, to se dočtete zde). Pokud se do pročištění organismu pustíte, doporučujeme zařadit do jídelníčku banány, které jsou ideální na pročištění organismu. Obsahují totiž velké množtví antioxidantů, které dokážou chránit naše buňky před volnými radikály. A zmiňovaný pektin, jenž v banánech také sídlí v nemalém množství, dokonale pročišťuje krev. Ať už jste tedy zvolili jakýkoli druh detoxu, banány jsou vhodným doplňkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.