Kdy je na očkování dítěte vhodná doba? Právě nyní

Přemýšlíte nad tím, že dáte své dítě očkovat? Očkování je v posledních letech poměrně kontroverzní téma. Řada maminek je pro, jiné maminky jsou zase zásadně proti. Pokud patříte do první skupiny, nabízí se otázka, kdy je na očkování dítěte nejvhodnější doba. Zeptali jsme se proto pediatričky, která má na to jednoznačný názor.

Nejvhodnější doba je nyní

Když venku panuje koronavirus, mnohé maminky nechtějí se svými dětmi vycházet ven. Jenže podle pediatriček je nejvhodnější doba na očkování dítěte právě nyní. Dokonce je to podle pediatriček žádoucí.

Kvůli koronavirové pandemii by se neměl přestat svět otáčet a očkování nebo jiné povinné kontroly by se ani přes koronavirovou krizi neměly podceňovat. Nyní je rozhodně dobrá doba pro očkování, a to jak pro povinné očkování, i pro to nepovinné.

Díky očkování budou děti chráněny proti mnohým nemocem

Stojí za zmínku zajímavá myšlenka, a sice ta, že očkování udrží nemoci při zdi. Zejména pro menší děti může být očkování velice praktické. Pokud si však očkováním v době koronavirové stejně nejste jistí, je možné se objednat na konkrétní hodinu tak, abyste se minuli s ostatními dětmi a rodiči.

Nově se neplatí za řadu očkování

Pokud zvažujete očkovat své děti, informujte se o tom, jaké očkování je zdarma a za jaké se připlácí. Nově se totiž neplatí například za očkování proti meningokoku. Kojencům a malým dětem to hradí jejich pojišťovna. Ušetříte tak ne stovky, ale rovnou tisíce korun, které jste ještě vloni hradit museli v případě tohoto očkování.

Proč se očkovat proti meningokoku?

Možná se ptáte, proč děti očkovat proti meningokoku. To, že je to nyní bezplatné, vám jako důvod asi nestačí. Hlavním důvodem, proč byste měli své děti proti zrádné nemoci očkovat, je především to, že se jedná o nebezpečnou chorobu. Riziková je hlavně pro děti do čtyř let a také pro dospívající jedince.

Meningokoková onemocnění patří k vůbec nejzrádnějším. Jejich prvotní příznaky se totiž podobají klasickým onemocněním, jako je chřipka. K nejčastějším příznakům tedy patří únava, bolest svalů, také citlivost na světlo nebo vyšší teplota.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.