3+1 důvody, proč jíst obyčejně neobyčejnou mrkev

Mezi superpotravinami bychom našli celou řadu skvělých věcí. V této skupině potravin najdeme například chia semínka, slunečnicová semínka nebo prach obyčejnou mrkev. Že mrkev konzumujete poměrně často? To je skvělé! Prospíváte tím vašemu zdraví. Prozraďme si několik konkrétních zdraví prospěšných účinků mrkve a zjistěme tak, proč jíst mrkev.

Mrkev je přírodní lék

Ptáte se, proč jíst mrkev? Například proto, že se jedná o přírodní lék. Mrkev v sobě ukrývá tělu prospěšné látky, k nimž patří mnoho vitaminů (například vitamin A, C, D, E či K a vitaminy skupiny B). Kromě vitaminů se v mrkvi nachází i řada minerálů, a to například selen, draslík, fosfor nebo měď.

I díky takovému obsahu tělu prospěšných látek lze říct, že mrkev funguje naprosto stejně jako doplňky stravy, které obvykle kupujete za nemalé peníze v lékárnách a na podobných místech. Vyměňte proto doplňky stravy za mrkev, která je levnější a stejně přínosná.

Pro hubnutí

Blíží se plavková sezona a chcete ještě zhubnout posledních pár kilogramů? Zařaďte do jídelníčku mrkev. Jistě vám ji doporučí i váš nutriční specialista nebo odborník na zdravé stravování. I když je mrkev sladká, paradoxně neobsahuje mnoho sacharidů. Například ve sto gramech mrkve najdete jenom sedm gramů sacharidů. Daleko více je v mrkvi vlákniny, která hubnutí podporuje. Letošní rok tak bude patřit jenom vám, pokud na mrkev vsadíte.

Mrkev jako čistička těla

Věděil jste, že mrkev funguje také jako pomyslná čistička těla? Pyšní se především svými detoxikačními účinky, čímž se mnoho druhů zeleniny pyšnit nedokáže. Mrkev zbavuje játra toxinů a také nadbytečného tuku. Podobně jako jiných druhů zeleniny má i mrkev takzvané zásadotvorné účinky.

Výhodou mrkve je schopnost vázat na sebe těžké kovy, které mrkev posléze vyvede z těla ven. Vyzkoušíte tuto schopnost levné, leč ohromně zdravé zeleniny?

Pro snazší opalování

Trávíte na sluníčku hodiny, přesto nechytáte bronz? Pak opět vsaďte na mrkev, která je skvělou pomocnicí při opalování. Pokud to s konzumací mrkve nepřeženete, kůže bude nejen ochráněna před slunečním UV zářením, ale také vám mrkev pomůže hezky zhnědnout. Pakliže by se stalo, že to s mrkví přeženete, nezhnědli byste, ale spíše zežloutli. Buďte proto opatrní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.