Tipy na zdravou snídani. Začněte ráno správně

Jak nejlépe začít den? Rozhodně zdravou snídaní! Už po ránu se vyplatí něco pro své tělo udělat a zdravá snídaně je jednou z možností, jak udělat svému tělu radost ihned po probuzení. Řada lidí by si zdravou snídani ráda připravovala, ale pravdou je, že neví, co dobrého si připravit. Proto přinášíme tipy na zdravou snídani, díky kterým už vždycky budete vědět, co zdravého si naložit na talíř.

Smoothie bowl

Skvělou zdravou snídaní je takzvaná smoothie bowl, který se stala populární v posledních letech. Jedná se o misku plnou rozmixovaného ovoce, kterou doplníte o řadu dalších superpotravin a granolu či müsli. Do smoothie bowl se obvykle přidávají například oříšky, jako jsou mandle nebo pistácie, také se do ovocných bowls přidávají různá semínka, jako slunečnicová semínka nebo chia semínka.

Lívance

Věděli jste, že lívance si lze připravit i na zdravý způsob? Proto se i lívance řadí mezi naše tipy na zdravou snídani! Stačí, když klasickou mouku vyměníte za zdravější alternativu, stejně tak cukr vyměníte opět za zdravější sladilo. Poté si lívance doplníte jenom tvarohem nebo bílým jogurtem, případně si k lívancům nakrájíte oblíbené ovoce a snídaně je na stole.

Ovesné kaše

Zatímco někteří lidé si připravují instatní ovesné kaše, jiní si je připravují poctivě doma na plotně. Domácí uvařené ovesné kaše jsou daleko lepší alternavitou a chutnají nesrovnatelně lépe v porovnání s těmi instatními druhy. Ovesné kaše si navíc lze připravit podle vlastní chuti. Máte radši ovesnou kaši s jablky a skořicí nebo banánem a vysokoprocentní čokoládou?

Tipy na zdravou snídani. Začněte ráno správně

Vajíčka na různé způsoby

Stále tu však mluvíme o sladkých zdravých snídaních a zapomínáme na ty slané zdravé snídaně. Ideální zdravou snídaní jsou například vajíčka na různé způsoby, které hned po ránu dodají tělu všechny potřebné živiny. Zamilujete se určitě do míchaných vajíček, které můžete zpestřit o sýr nebo šunku. Nebo si snad připravíte volské oko, které přidáte na avokádový toast?

Avotoasty

V posledních letech jsou nadmíru oblíbené takzvané avotoasty. Jedná se o chleby s avokádem, které se doplní o vejce, jež je plné bílkovin. Avotoasty lze samozřejmě doplnit i o další superpotraviny či ingredience, aby se tak z toho stala vyváženější a zdravější snídaně.

Tipy na zdravou snídani. Začněte ráno správně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.