Nemoci z lenosti. Patří k nim i cukrovka

Zatímco za některé naše nemoci můžou geny, za jiné nemoci může jenom naše čirá lenost. Ne nadarmo se zkrátka říká, že člověk by se měl neustále hýbat a měl by pro své zdraví něco dělat. Každodenní polehávání a nezdravé stravování spěje jenom k nemoci z lenosti, kterou může být například cukrovka.

Samozřejmě za cukrovkou někdy stojí právě zmiňované geny, ale jindy je důvodem jejího vzniku jenom obyčejná lenost. V současné době je cukrovka typickou civilizační chorobou, na jejímž vzniku se podílí především nedostatečná fyzická aktivita, také obezita nebo špatný životní styl. Aby se nemoci předcházelo (stejně jako dalším nemocem z lenosti), je načase se začít pořádně hýbat.

Nemoci z lenosti: Psychické problémy

Věděli jste, že další nemocí z lenosti jsou nemoci naší psychiky? Pokud nezařadíme do svého každodenního harmonogramu pohyb, venkovní aktivity nebo alespoň zdravé stravování, začne naše mysl skomírat a objeví se deprese nebo úzkost. Možná jste něco podobného už sami zažili – byli jste dlouho zavření doma a nedělali prakticky nic přínosného pro své zdraví. S plynoucími hodinami a dny jste začali mít pochmurné myšlenky a nic se nedařilo. To je ukázkový příklad, že lenost může mít negativní vliv na naši psychiku a že může skutečně přivolávat problémy.

Bolesti zad jsou také typickou nemocí z lenosti

Neustálé sezení na gauči ještě v nesprávné poloze. To vede k bolestem zad, které mohou pořádně znepříjemnit den i noc. Pokud se svaly nepoužívají, ztrácí automaticky svou funkci a je následně velice náročné je udržet v rovné poloze. Vyhněte se proto nejen bolestem zad, ale také dalším následkům, které ze zdravotního problému vedou, a zařaďte do svého každodenního programu alespoň chůzi.

I za obezitu může lenost

Je logické, že když se člověk nehýbe a když nesprávně jí, přijde obezita. Lze tedy konstatovat, že za obezitu, která jde na první pohled znatelně vidět, může právě lenost. Této nemoci lze však hravě předcházet, a to například tím, že omezíme přísun tučných jídel a naopak se vynasnažíme zařadit do každodenního harmonogramu trochu pohybu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.