3 bylinky na spaní, které zabírají lépe než prášky z lékárny

Jste ve stresu z práce nebo nemůžete usnout, protože vás něco trápí? Či snad za špatným spánkem stojí vaše chrápající drahá polovička nebo křik zvenčí? Usnout se dá v jakémkoli případě, a to ani nemusíte sázet na prášky z lékáren. Stačí, když vsadíte na sílu bylinek, které ulevují i od této životní či zdravotní trable. Otázkou ale je, jaké bylinky na spaní fungují lépe než jakékoli prášky z lékárny?

To, že mají bylinky obrovskou moc, věděly už i naše babičky a prababičky, které taktéž věděly, které ulevují od nespavosti. Jelikož nespavost je klíčem k mnoha zdravotním problémům a depresím, zatočte s ní díky třem bylinkám na spaní, které ve vašem těle neudělají takovou neplechu jako farmaceutické produkty. Naopak – bylinky na spaní tělu spíše prospějí.

Meduňka je zaručený zázrak

Ti, kteří mají dlouhodobě problémy se spaním, ve své kredenci určitě nepostrádají meduňkové čaje. Právě meduňka lékařská je totiž doslova zázrakem mezi bylinkami a ulevuje právě od nespavosti. Během chvilky umí navodit klidný spánek, jelikož zklidňuje celý organismus. Ulevuje navíc od stresu a celkového napětí, které se v těle člověka hromadí nejčastěji kvůli práci.

Když nezabere meduňka, je tu šafrán

I když je meduňka sázkou na jistotu, může se stát, že ji nebudete mít po ruce nebo že vám zkrátka nezabere (i takové případy jsou). V takové chvíli sáhněte po jiné bylince, kterou je šafrán setý, jenž svými zdravotními benefity nejednoho člověka překvapí. Nejen, že toto vzácné koření ulevuje od nespavosti, ale také léčí obezitu i depresi.

Kozlík lékařský je taktéž první pomocí

Možná jste o kozlíku lékařském ještě neslyšeli. O čem jste však zaručeně slyšeli, je baldrián nebo kočičí křen. To jsou totiž více používaná označení této oblíbené a velice prospěšné bylinky, která mimochodem ulevuje i od křečí, nervozity nebo stresu. Není to jen zabiják nespavosti. A co lidé taktéž ocení, je fakt, že kozlík lékařský nemá žádné vedlejší účinky.

Bylinky na spaní rozhodně stojí za vyzkoušení, nemyslíte? Nebo raději zůstanete u prášků z lékáren?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.