Babské rady na zánět šlach. Ulevte si konečně od bolesti

Zánět šlach rozhodně není problém, který by se měl podceňovat. Je to velice nepříjemná zdravotní potíž, která se objevuje především ve chvíli, kdy je v organismu nerovnováha. Nejčastěji je to reakce na to, že některý ze svalů je víc vytěžovaný než jiný. Většina lidí s tímto problémem běží k lékaři, což je pochopitelně správně, ale je pravdou, že se se zánětem šlach dá bojovat i s babskými radami. Otázkou tedy zůstává, jaké babské rady fungují na zánět šlach.

Pokud hovoříme o zánětu šlach, hovoříme o obnovování poškozených tkání svalů, v nichž vznikají trhlinky většinou z důvodu větší zátěže. Zdravotní potíž na sebe upozorňuje v několika fázích. Nejdříve to začne svědit, posléze dojde k otoku a poslední fází je bolest, která se projevuje především ve chvíli, kdy je daná šlacha natahována.

Klid je přítel

Určitě jste i vy aspoň jednou v životě zažili pocit, kdy vám například ruce brní a následně bolí při jejich natažení. Pravděpodobně jste se i vy setkali se zánětem šlach, jen jste si bolest s nemocí nespojili. Pokud by náhodou došlo v budoucnu ke stejné bolesti, pomůže klid, který je v tomto případě přítelem. Jen v klidu se šlachy a svaly se zánětem vypořádají a opětovaně se obnoví.

Studené obklady jako první pomoc

Když začnou končetiny otékat, první pomocí je v tomto případě studený obklad. Stačí, když si na bolestivé místo dáte zmrzlý hrášek nebo mokrou utěrku, aby došlo ke zmírnění otoku. Stejně dobře pomáhají i chladivé gely, dále také léčivé masti z lékáren, na které dostanete doporučení od odborníků.

Dosaďte do svého jídelníčku bílkoviny

Babské rady na zánět šlach stoj za vyzkoušení. Kromě klidu a studených obkladů je dobré zařadit do svého jídelníčku i spoustu bílkovin, které jsou hojně obsaženy například v mase, vajíčku nebo v luštěninách. Aby došlo k rychlejšímu uzdravení se, svůj jídelníček zpestřete banány, jež jsou zdrojem draslíku, a dále zeleninou, která zase přináší tělu dostatek hořčíku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.