Infarkt jako častá příčina úmrtí. Jak mu předcházet?

Pokud bychom nahlédli do žebříčku nejčastějších příčin úmrtí, zjistili bychom, že se u nás nejvíce umírá na kardiovaskulární onemocnění čili na nemoci srdce. Nemoci srdce umí být bohužel velice zrádné a člověk svým nezdravým životním stylem srdíčku zrovna dvakrát nepomáhá. Většinou dochází k infarktu, který přichází velice náhle. K infarktu dochází v okamžiku, kdy se průtok kyslíku do srdce omezí či zamezí úplně. Abyste se vyhnuli infarktu, který stojí za ukončením mnoha lidských životů, prozraďme si, jak tomuto kardiovaskulárnímu problému předcházet.

Dejte sbohem kouření

Jak předcházet infarktu? V ideálním případě byste měli dát sbohem kouření. Pokud jste kuřákem, riziko vzniku infarktu se výrazně zvyšuje. Zejména cigaretový kouř je v kombinaci s dalšími rizikovými faktory nadmíru rizikový, dokáže ucpat cévy i vést k ateroskleróze, což je hromadění tuků, cholesterolu a dalšího v tepnách a jejich stěnách.

Omezte příjem alkoholu

Lékaři a specialisté na srdce se shodují na tom, že byste měli výrazně omezit příjem alkoholu. Nemusíte se alkoholu zbavovat, jedno pivo během horkého, parného léta je povoleno. S alkoholem by se to však nemělo přehánět, protože i ten může vést k problémům se srdcem, konkrétně k infarktu. Kromě toho v případě vyšší konzumace alkoholu hrozí, že dojde k depresím a taktéž k obezitě.

Spánek je důležitý

Žijeme v hektické a rychlé době, ve které řada lidí podceňuje spánek. Myslí si, že spánku mnoho nepotřebují, že je to jen plýtvání času. Ale tak to samozřejmě není. Spánek by se neměl zanedbávat, protože během něj dochází k regeneraci organismu. Pokud svému tělu budete dopřávat alespoň sedm či osm hodin spánku, radostí poskočí nejen srdíčko, které se proti infarktu obrní.

Infarkt jako častá příčina úmrtí. Jak mu předcházet?

Už žádný stres

Pokud nejde o život, nejde o nic. Tímto moudrem by se měla řídit řada lidí. Pokud se jím budou lidé řídit, výrazně se sníží riziko infarktu, protože se budou méně stresovat. Právě stres je obrovským rizikovým faktorem a zvyšuje nejen pravděpodobnost infarktu, ale taktéž riziko vzniku depresí a úzkostí.

Nepodceňujte kontroly u lékaře

Chodíte na pravidelné lékařské prohlídky? Nezanedbáváte kontroly u lékařů? Na řadu problémů se srdcem se přijde právě při pravidelných prohlídkách u obvodního lékaře. Díky pravidelným návštěvám lékaře navíc budete moct pozorovat, jak na tom vaše tělo je. Nezjistíte jen informace o zdraví srdíčka, ale taktéž zjistíte, jestli je hladina cholesterolu v normě, jak je na tom cukr v krvi, případně jakou máte krevní skupinu, pokud to stále ještě nevíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.