Kdy zmizí koronavirus?

Už je to několik dlouhých týdnů, co naši republiku sužuje nový typ koronaviru, a sice COVID-19, o kterém jsme v minulosti napsali několik zajímavých článků, jež jsou k přečtení zde. A jelikož nás nemoc už několik dlouhých týdnů ponechává v domácí karanténě a doslova ničí naši ekonomiku, řada lidí se začíná vyptávat na jednu jedinou otázku, a sice kdy zmizí koronavirus?

Koronavirus do České republiky přišel neočekávaně, během několika chvil si podmanil celý svět. Začalo se spekulovat o tom, že to byl ničící virus, který měl zlikvidovat značnou část populace a že ho někdo záměrně vypustil z laboratoře. Nyní se nejvíce přiklání k názoru, že se jedná o virus přenášející netopýry, od nichž má navíc pocházet.

Kde je pravda, to bude ještě dlouho otázkou. Zůstane však otázkou i to, kdy koronavirus zmizí?

Virus, který se chová divně

Podle mnoha odborníků je koronavirus virem, který se zkrátka a dobře chová divně. Nemá zrovna dobrou imunitu, na druhou stranu má velice rychlou replikační schopnost. Jeho další specifickou vlastností je častá proměna. I díky tomu lze spekulovat nad tím, že se nemoc zrodila u netopýrů. Samotní odborníci si nedokážou představit, že by se v přírodě něco takového samo zrodilo.

Může zmizet stejně rychle, jako se objevil

I když nelze přesně říct, kdy koronavirus zmizí, respektive kdy se ho zbavíme úplně, lze říct, že je zde možnost, že zmizí stejně rychle jako se objevil. Podobně tomu bylo i u dřívějších koronavirů, kterých se lidé výrazně báli a které napáchaly řadu škod (mluvíme konkrétně o koronaviru SARS a MERS). Zejména pokud by měl i COVID-19 stejně sníženou životaschopnost, mohl by se tento scénář naplnit.

Jelikož se však koronavirus neustále mění, je to opravdu jen otázkou spekulací. Navíc není jisté, jestli se virus brzy zase neobjeví, a to konkrétně na podzim, kdy teploty znovu začnou padat dolů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.