Bylinka jménem kontryhel a její účinky na zdraví

Bylinková zahrada je v současné době opravdu ceněná. Pěstuje ji takřka každý, čemuž se nemůžeme divit. Přece jen bylinky ulevují od mnoha zdravotních problémů, tak proč je nemít vždycky po ruce? Mezi levandulí a šalvějí by se měl nacházet také kontryhel, kterému se velmi často říká „bylinka pro ženy“. Důvodem toho jsou jeho zdravotní účinky, které ulevují především od ženských problémů. Samozřejmě účinky bylinky zvané kontryhel nepomáhají jen ženám.

Proti bolestivé menstrauci

Nejdříve si však typicky ženské účinky kontryhelu prozraďme, abychom si tak potvrdili ono zmiňované označení. Kontryhel například ulevuje od bolestivé menstruace a dokáže snížit a regulovat těžkou menstruaci. Jeho vlastností je totiž stimulace a prokrvení pánve a dělohy, čímž ke stimulaci menstrauce dochází.

Při menopauze

Kontryhel je také skvělým společníkem při menopauze, kterou řada žen sice nepociťuje, řada žen ji ale pociťuje velice výrazně. Abyste se vyvarovali nejrůznějším bolestem při menopauze, vyplatí se vsadit si na kontryhel. Jedná se totiž o přírodní lék proti bolesti, který ulehčuje přechod.

Proti akné i vyrážkám

Co ocení pánové, je další vlastnost či účinek kontryhelu. Tím je to, že bojuje proti problémům s pletí. Je velmi účinný při léčbě akné, také při léčbě podobných problémů, jako jsou vyrážky nebo řezné rány či jiné kožní nemoci. Ženy zase ocení, že se v kontryhelu ukrývají látky ulevující od vrásek, které ponechávají delší dobu pleť svěží a mladistvou. Díky této vlastnosti je kontryhel součástí různých pleťových vod a podobných kosmetických produktů.

Proti zažívacím potížím

Jaké jsou další účinky bylinky zvané kontryhel? Je to například bojovník proti zažívacím potížím. Připravte si z něj například čaj, který uleví od bolestí žaludku i do křečí, které způsobuje trávení. Navíc vám opět přižene chuť k jídlu, kterou vám zahnalo onemocnění nebo stres.

Pro lepší spánek

Věděli jste, že kontryhel funguje podobně jako meduňka? Jedná se o bylinku, která umí navodit spánek u lidí, kteří trpí nespavostí. Kontryhel totiž umí utlumit stres, jenž bývá bohužel nejčastějším důvodem nespavosti.

Bylinka jménem kontryhel a její účinky na zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.