Bylinky proti stresu. Jaké zaručeně fungují?

Máte toho v práci až příliš mnoho? Nestíháte plnit všechny úkoly, které vám šéf zadal? Nemáte čas na děti, které neustále něco chtějí nebo vyžadují vaši pozornost? Tyto a dalších tisíc situací může přivést člověka ke stresu. A stres – ten se posléze negativně projevuje na zdraví člověka. Pokud není člověk psychicky vyrovnaný, pokud ho sužuje stres, dojde k řadě zdravotním problémům či rozjetí nemocí, s nimiž by se jinak nikdy nemusel potýkat. Proto je důležité se stresem co nejdříve začít bojovat. Ale jak? Proti stresu bojují bylinky.

Jak se stres projevuje?

Pocit celkového napětí, nespavost či jiné poruchy spánku, také bolesti hlavy. To je jen hrstka příznaků, kterými lze specifikovat stres. Stres se taktéž může projevit na kůži, a to ekzémem, který bude velmi svědit. Dochází k oslabení imunitního systému a k zácpě či naopak k průjmu. A samozřejmě se stresem přichází i chuť na sladkosti!

Bylinky proti stresu

Jak již bylo zmíněno, efektivním bojovníkem proti stresu jsou bylinky. Bylinky se odpradávna používají na mnoho dalších zdravotních problémů, nikoli jenom na hromadící se stres. Zmiňme si však několik konkrétních bylinek, které se stresem zatočí jedna, dvě.

První takovou bylinkou je bazalka, kterou znají velmi intimně především milovníci italské gastronomie. Právě v Itálii se s bazalkou nešetří a přidává se prakticky do všech pokrmů. Bazalka dokáže zmírnit jak emoční, tak i fyzický stres.

Podobně účinnou bylinkou je krásně vonící heřmánek, který působí na člověka relaxačně. Ulevuje našim nervům, které nejsou rázem podrážděné, stejně tak se podporuje spánek a dochází na celkovou pohodu.

Proti úzkosti funguje i bylina zvaná gingko biloba, která navíc dokáže zlepšit naši paměť a myšlení, dokonce pomáhá při učení.

Jak jinak se ještě zbavit stresu?

Samozřejmě bylinky nejsou to jediné, co ulevuje od stresu. Podle odborníků ulevuje člověku zjištění, co je zárodkem stresu. Jsou důvodem stresu nedostatečné finanční prostředky nebo zdravotní stav někoho blízkého? Či za stres může situace v rodině nebo práce? Když dojde k identifikování důvodu, proč ke stresu došlo, rázem se může stres nejen v té chvíli, ale i příště eliminovat.

Účinným a efektivním bojovníkem proti stresu je jinak také čtení, chůze, meditace nebo obecně relaxace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.