Jahody jako superpotravina. Pro mozek i krásnou pleť

Právě jahody jsou to, co lidem aktuálně roste na zahrádce. Každý den je tak na stole nachystána zdravá snídaně, které jahody dodají úplně jinou chuť. To, že jsou jahody zdravé, ví pravděpodobně každý, ale v posledních letech se jahody označují za superpotravinu. Jistě si říkáte – jahody jako superpotravina? I v tomto ovoci se nachází hromada tělu prospěšných látek, které podporují naše každodenní fungování a činnost organismu. Prozraďme si několik konkrétních věcí, jak jahody prospívají našemu zdraví.

Jahody jsou skvělým zdrojem vitaminu C

Jahody jako superpotravina – možná se toto označení dostalo z některé hlavy do světa proto, že je to skvělý zdroj vitaminu C. Vitamin C je známý tím, že podporuje imunitní systém člověka, tudíž na člověka pak žádná viróza ani bakterie nemůže.

Jako podpora mozku

Věděli jste, že jahody mají sílu podporovat lidský mozek? Důvodem toho je fakt, že jsou naplněny fotochemikáliemi a taktéž jódem. Zmíněné látky omlazují funkci centrálního nervového systému. A tento fakt je ostatně důvodem, proč se jahodám taktéž říká „inteligentní potravina“. Že by i to byl důvod, proč jsou jahody považovány za superpotravinu?

Pro krásnou pleť i vlasy

Až půjdete do drogerie, povšimněte si, že se jahody přidávají do mnoha kosmetických přípravků. Jsou součástí pleťových masek nebo balzámů na vlasy, a to proto, že právě pleti a vlasům prospívají. Jahody udržují pleť krásnou díky obsaženému draslíku, vitaminu K a také hořčíku. Díky stejným látkám jahody udržují vlasy nepoškozené, hydratované a zdravé na pohled.

Jahody jako domácí bělidlo na zuby

Pokud jste na internetu v minulosti pátrali po tom, jak si doma vybělit zuby, určitě se vám nabídly i jahody. Jahody totiž obsahují tazvanou kyselinu jablečnou, které se jinak říká „přírodní bělidlo zubů“. Jestliže chcete v létě zářit nejen v bílých šatech, ale i díky bílému úsměvu, vyplatí se zakomponovat jahody do svého jídelníčku.

A jak jahody pomáhají vám? O jakých účincích jahod jste se přesvědčili vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.