Chilli papričky pro zdraví. Co dokážou?

Svůj jídelníček můžete zpestřit řadou skvělých potravin. Co třeba přidat do jídelníčku více chilli papriček? Dnes je lze zařadit mezi superpotraviny. Jenže jsou opravdu chilli papričky pro zdraví, respektive zdraví prospěšné? Jaké jsou jejich zdravotní účinky?

Chilli papričky pro zdraví! To vám řekne každý odborník nebo specialista na výživu a stravování. Obsahují v sobě totiž zajímavé látky, které dopomáhají ke správnému fungování organismu. Abychom však dlouho nechodili kolem horké kaše, prozraďme si několik zdraví prospěšných účinků chilli papriček.

Proti krevním sraženinám

Krevní sraženiny jsou velice nebezpečné, o tom není pochyb ani sporu. Mohou vést ke vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Proto je důležité podpořit správné ředění krve. A jednou z možností, jak to udělat, je zařadit do svého jídelníčku chilli papričky, které bojují proti krevním sraženinám. Tuto schopnost chilli papriček už znají lidé nějaký ten pátek. Proto je zařazují do jídelníčku. Lidé pravidelně konzumující chilli papričky mají mnohem méně srdečních infarktů i mrtvice.

Proti rýmě a ucpanému nosu

Trápí vás nepříjemná rýma? Naštěstí i s ní si chilli paprička poradí. Chilli papričky totiž obsahují takzvaný kapsaicin, což je látka pomáhající v boji proti chronickým zánětům dutin. Pálivost papriček navíc ulevuje od ucpaného nosu. Další vlastností je očištění sliznice nosu.

Chilli papričky pro zdraví. Co dokážou?

Proti rakovině

Věděli jste, že chilli papričky jsou skvělou prevencí proti rakovině? Rakovina je v současné době stejným strašákem ve skříni jako aktuálně se šířící koronavirus. Zatímco s koronavirem lze bojovat pevnou imunitou, na rakovinu imunita nestačí. Proto vsaďte na chilli papričky, které likvidují rakovinotvorné buňky. Kromě toho zastavují nárůst těchto buněk, aniž by poškozovaly okolní zdravé tkáně.

Pro lepší trávení tuků

Naše trávení dostává prakticky dennodenně zabrat. Proto bychom se měli snažit mu trochu ulevit. Stačí však využít sílu chilli papriček. V moci chilli papriček je totiž i podpora lepšího trávení tuků, které se jinak tráví opravdu těžce. Pokud tedy milujete těžká, nezdravá jídla, chilli papričky jsou spásou vašeho trávení. Díky nim se navíc zvyšuje aktivita střevní peristaltiky a potrava v žaludku či střevech nezahnívá.

Na cukrovku

Patříte k diabetikům? Pokud ano, opět byste neměli zapomínat na chilli papričky. Umí totiž zpomalovat vstřebávání cukrů do těla. Potřeba inzulínu bude rázem klesat, pokud tato ostrá potravina bude součástí vašeho jídelníčku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.