Jak se změní vaše tělo, když se zbavíte zlozvyků

Každý člověk má nějaký zlozvyk. Zatímco někteří kouří, jiní pijí alkohol a někdo si zkrátka „ujíždí“ jenom na zvýšené konzumaci masa. Všechny tyto návyky však neprospívají našemu tělu. Abyste se udrželi dlouho zdraví, zjistěte, jak se změní vaše tělo, když se zlozvyků zbavíte. Budete sami překvapeni tím, co to s vámi udělá. Jen to chce vytrvat.

Když přestanete pít alkohol

Mezi námi se najde řada lidí, kteří si alespoň večer dají skleničku červeného vína. Pánové zase milují odměnit se orosenou sklenicí piva. I když je červené víno, pivo nebo jiný alkohol po chuťové stránce super, bohužel jakýkoli alkohol našemu tělu škodí. Když ho vyřadíte ze svého těla, dojde k obrovské změně.

Pokud si odpustíte příjem alkoholu, začnete jako zázrakem hubnout. Budete vypadat lépe, dokonce se vám zlepší spánek. Pokud odstraníte večerní skleničku dobrého alkoholu, rázem se zbavíte i chrápání, které vadí především vaší drahé polovičce. Taktéž podpoříte regeneraci mozku, tudíž vám to bude lépe myslet.

Když přestanete kouřit

Jak se změní vaše tělo, když přestanete kouřit? Změny se v případě stopnutí kouření projevují postupně. Například dojde k poklesu krevního tlaku i tepu. Konečně se dostane z těla jedovatý oxid uhelnatý a pomalu začne klesat i riziko vzniku infarktu. Do krve se začne vracet kyslík a prohloubí se rázem kapacita plic.

V dlouhodobém horizontu se začne snižovat riziko vzniku cévních onemocnění, začne klesat i pravděpodobnost vzniku rakoviny. A pokud to vydržíte patnáct let, kardiovaskulární systém si nebude pamatovat to, že jste vůbec někdy kouřili. A to je skvělé, ne?

Když přestanete jíst pečivo

Jak se změní vaše tělo, když se zbavíte zlozvyků

Nebo je snad vaší slabostí pečivo? Ať už milujete sladké donuty nebo obyčejné rohlíky, ani ty nejsou pro vaše zdraví zrovna dobré. Pokud ho omezíte, rázem dojde k rychlému zhubnutí a budete mít najednou dostatek energie. Kromě toho přestanete mít chuť na sladké a trávicí soustava začne lépe fungovat.

Když se zbavíte časté konzumace masa

Maso ke svému životu člověk potřebuje, ale nemělo by se to s ním přehánět. Proto ho trochu omezte. A když se vám to podaří, sníží se riziko zánětů v těle. Také budete mít najednou více energie a zlepší se také střevní mikroflóra. A co víc! Zmizí i pupínky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.