Zatočte se suchým kašlem jednou provždy. Co na kašel funguje?

Jak se zbavit kašle, zejména toho suchého? Co na kašel zabírá? To je otázka, kterou si pokládá každý, koho neutichající kašel sužuje a trápí. Právě suchý kašel je nejméně příjemným příznakem blížícího se nebo už vypuknutého onemocnění. Jelikož přitahuje nechtěnou pozornost, může vás dostat do nemillých situací. Proto s ním zatočte dříve než se kašel spustí na plné obrátky.

Co je to kašel?

Pokud mluvíme o kašli, mluvíme o jakémsi obranném reflexu těla, v rámci kterého se čistí dýchací cesty. Kašel rozlišujeme na suchý a vlhký. Zatímco suchý kašel má spíše dráždivou podobu, vlhký je na druhou stranu produktivní a produkuje hlen. Pojďme si však zodpovědět výše položenou otázku, a sice jak se zbavit kašle, zejména toho suchého?

Co způsobuje zejména suchý kašel?

Jak již bylo zmíněno, kašel je reflexí k očiště dýchacích cest od vnějších látek. Můžeme jím trpět nejen při vdechnutí nepříjemného (například kouře nebo prachu), ale také to může být příznak respiračních onemocnění. Často je to také projev astmatu nebo alergií.

Pokud se k vám dostaví suchý kašel, zkuste s ním bojovat babskými radami. Pakliže nebude ustupovat, zamiřte raději k lékaři, jelikož je to prvotní příznak onemocnění dýchacích cest. Může doprovázet infekci hrtanu.

Babské rady na suchý kašel

Samozřejmě existuje celá řada léčiv, která vám pomohou zbavit se suchého kašle, ale co to zkusit s babskými radami, které neuškodí zdraví?

Už naše babičky a prababičky věděly, že na suchý kašel platí pravidelné větrání. Pokud se bude v domácnosti nacházet suchý vzduch, bude vás to nutit kašlat stále více. Právě chladný a vlhký vzduch má pozitivní vliv na sliznici. Vlhkost ve vzduchu zařídíte také zvlhčovači v pokoji. Co také pomáhá, tak je inhalace vodní páry. Opět sliznici zajistíte dostatek vlhkosti a ona není zbytečně podrážděná.

Stejně jako při jiných onemocněních, i v případě suchého kašle je nutné pít dostatečné množství tekutin. Právě dodržování pitného režimu je základním předpokladem toho, že se nemoci nebo jiného zdravotního neduhu brzy zbavíte. Voda nebo bylinkové čaje vyplavují z těla škodlivé látky a toxiny. Naše babičky a prababičky preferovaly především cibulový čaj, který stojí za vyzkoušení.

Co na kašel? Pomocníkem je cibule

Jak jsme zmínili, babičky a prababičky preferovaly při léčbě suchého kašle cibulový čaj. Věděly totiž, že právě cibule je hlavní pomocník při tomto nachlazení. Pokud vám cibulový čaj není po chuti, co zkusit cibulový sirup nebo konzumovat šťávu vzniklou smícháním cibule a cukru?

Zatočte se suchým kašlem jednou provždy. Jak na něj vyzrát?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.