Trápí vás ledvinové kameny? Vyzrajte na ně s babskými radami

Věděli jste, že ledvinové kameny trápí zhruba deset procent světové populace? Nejčastěji se tímto zdravotním problémem trápí pánové ve věku od třiceti do čtyřiceti let. Zatímco někteří ledvinové kameny ani necítí, jelikož jsou velice malé a vyjdou ven přírodní cestou, jiní pacienti doslova trpí, když je tento problém postihne. Pokud jsou totiž ledvinové kameny velké, je velice bolestivé je dostat ven. A bohužel ve většině případů se zanedlouho vrátí.

Člověk by měl vědět, jak se ledvinovým kamenům postavit. Existují dokonce babské rady, které usnadňují léčbu problému nebo které jsou dokonce jistou prevencí ledvinových kamenů.

Důležitý je pitný režim

Ze všeho nejdůležitější je dodržování pitného režimu. Právě pití dostatečného množství tekutin je ideální prevencí bolestivého onemocnění. Samozřejmě ne všechny tekutiny jsou vhodné. Vsaďte zejména na čaj z kopřiv, který je silným diuretikem a má antibakteriální účinky. Kromě toho je samozřejmě vhodná i obyčejná voda z kohoutku, která vyplaví minerály i toxiny z ledvin.

Pozor na sůl

Pokud vás postihly ledvinové kameny, pravděpodobně vám doktor doporučil omezit sůl. Důvodem toho je fakt, že právě vysoký příjem soli může výrazně zvýšit riziko opětovaného vzniku ledvinových kamenů. Pozor hlavně na balené a průmyslově zpracované potraviny, které v sobě ukrývají celou spoustu soli.

Trápí vás ledvinové kameny? Vyzrajte na ně s babskými radami

Přečtěte si také: Když je únava příznakem nemoci

Znáte červené fazole?

Věděli jste, že červený fazolím se v angličtině také říká ledvinové fazole? Nejen proto, že se svým tvarem podobají, ale je to především proto, že červené fazole podporují močové cesty a zdraví ledvin díky obsažené vláknině a vitaminu B.

Kyselina citronová je potřebná

Podle odborníků byste měli zvýšit příjem kyseliny citronové, která je nejlepší prevencí ledvinových kamenů a kromě jiného také brání zvětšování kamenů, případně další tvorbě tohoto problému. Nejvíce najdete kyseliny citronové v citronech a limetách, také v jiných citrusech.

Trápí vás ledvinové kameny? Vyzrajte na ně s babskými radami

Vyzkoušejte jablečný ocet

Na světě dnes existuje celá řada superpotravin a k nim se řadí také jablečný ocet. Superpotraviny jsou potraviny, které v sobě ukrývají větší množství tělu prospěšných látek než jiné potraviny. Co se týče jablečného octa, ten je navíc efektivním lékem při mnoha zdravotních potížích, k nimž se ostatně ledvinové kameny řadí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.