Jak ničíme svou imunitu? Dejte si pozor na pár věcí

Zejména v době panujícího koronaviru se musíme snažit o zpevnění našeho imunitního systému. Pokud totiž nebude imunitní systém pevný jako rytířské brnění, nejen koronavirus, ale také i jiné onemocnění nás může pořádně potrápit. Imunitní systém je naštěstí možné posílit (o tom jsme psali zde), ale také ho lze oslabit. Ptáte se, jak ničíme svou imunitu? Prozradíme vám to.

Za slabou imunitou stojí nedostatek spánku

Spánek patří k důležitým součástem dne. Ten, kdo se domnívá, že je spánek ztrátou času, se pořádně plete. Bez kvalitního a dostatečného spánku je imunitní systém velmi slabý, proto se snažte spát alespoň šest až osm hodin. Délka spánku je poměrně individuální. Obecně však platí zmiňované pravidlo, že se má spát šest až osm hodin.

Nedostatek vitaminu D je problém

Další problém, který oslabuje imunitní systém, je nedostatek vitaminu D. Tělo bez nedostatku vitaminů správně nefunguje, a to platí především v případě nedostatku vitaminu D, který je potřebný pro zdraví našich kostí a zdraví našich krvinek. A kde vitamin D najdete? Například ve vejcích nebo v mastných rybách.

Nejíte dostatek zeleniny a ovoce

Jak dál ničíme svou imunitu? Například tím, že nejíme dostatek zeleniny a ovoce. Buď si je můžete vypěstovat na zahrádce, když je nyní jejich sezona, nebo si je zkrátka kupte v obchodě, i když jejich cena rapidně roste. Přesto je ovoce a zelenina něčím nepostradatelným. Kromě řady vitaminů obsahuje zelenina i ovoce spoustu minerálů, k nimž patří například zinek.

Žádný pobyt na čerstvém vzduchu

Aktuální koronavirová situace nás dohnala k trávení času doma. Jenže nedostatek čerstvého vzduchu je zdraví škodlivý. Nedostatečný pobyt na čerstvém vzduchu oslabuje imunitní systém. Tělo zkrátka potřebuje stromy, které produkují takzvané fytoncidy podporující imunitu.

Pozor na zlozvyky

Co dalšího oslabuje imunitní systém? především naše zlozvyky. A k těm patří jak příliš mnoho drinků, tak i kouření. Cigarety obsahující nikotin dostávají do těla choroboplodné zárodky. A alkohol způsobuje řadu onemocnění (například onemocnění jater nebo respirační choroby).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.