Těhotenství a koronavirus. Co je dobré vědět?

Nový typ koronaviru, který dostal název COVID-19, je mezi námi už nějaký ten pátek. To znamená, že o tomto novém onemocnění toho bylo napsáno už mnoho. Ovšem existuje téma, kolem kterého se svět bohužel netočí, a sice těhotenství a koronavirus. Prozraďme si proto vše, co nastávající maminky mají vědět nebo co ocení vědět.

Nastávající maminky se bojí o trochu víc než jiní. Důvodem toho je fakt, že chtějí dítě donosit a samozřejmě ho porodit ve zdraví. I když těhotné ženy nejsou nejohroženější skupinou, platí, že jejich slabší imunitní systém je zařazuje do rizikové skupiny.

Stres však těhotné ženy zažívají i z jiných důvodů než z důvodu jejich vlastního zdraví. Například je trápí to, že s nimi jejich přítel nebo manžel nemůže být u porodu. Jak to tedy je?

Jak je to s přítomností otce u porodu

Těhotenství a koronavirus – to je opravdu velké téma, do kterého spadá i přítomnost otce u porodu. Přítomnost otce u porodu dovolená není, i když řada nemocnic nechápe, proč. Bohužel se v mnohých nemocnicích zdravotní personál dostává do problémů, zejména při tlumočení nařízení vlády cizinkám a jejich mužům.

Nyní tedy není možné mít partnera u porodu. Ale to se samozřejmě může během následujících dní změnit stejně rychle, jako se mění všechno ostatní.

Jak je to s předporodními kurzy

Řada těhotných žen do doby, než udeřil koronavirus, navštěvovala předporodní kurzy. Ty jsou v posledních letech mezi ženami výrazně oblíbené, čemuž se nemůžeme divit. Žena se tímto připraví na nadcházející těhotenství, které je pro ni velkou změnou.

Sice nyní není možné navštěvovat předporodní kurzy fyzicky, ale nabízí se možnost navštěvovat předporodní kurzy online. Dnes je takových kurzů k dispozici mnoho. Na svědomí je mají známé české porodní asistentky, které poradí i touto formou.

Psycholog na telefonu

Sice se většina žen na dítě těší, ale mnohé ženy těhotenství neberou jako dar. Proto potřebují mít k dispozici pomoc psychologa. Jelikož ho nyní nemůžeme fyzicky navštěvovat, řada psychologů nabízí několikaminutovou konzultaci. Většinou jsou dlouhé zhruba padesát minut a nejen prvorodičkám mohou pomoct či ulevit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.