Jak posílit zdraví i bez lékařů. Dostatečný pohyb je první krok

Býváte často nemocní, unavení, necítíte se fit a občas vás přepadají i duševní chmury? Pak je nejvyšší čas posílit své zdraví a imunitu. Jak? Jednoduše bez lékařů, pouze změnou tří pilířů životního stylu. Možná budete sami překvapeni, jaké změny pak ve vašem životě nastanou. Jak tedy posílit zdraví i bez lékařů? Je to o několika krocích.

Pohyb je základ

Aktivní životní styl jde s pevným zdravím ruku v ruce. Rozhodně to ale neznamená, že máte začít obratem běhat maratony nebo se hned hlásit k místním ragbistům. Naopak, zejména pokud na pohyb nejste zvyklí, začínejte zlehka – třeba krátkými procházkami obden. Nebo alespoň vyměňte výtah za schody. Postupně sami uvidíte, co vám bude příjemné – delší procházky, běh, kolo nebo cokoliv jiného. Odměnou vám bude lepší kondice i okamžitá dávka endorfinů. Rozhodně se ale nepřepínejte a nechtějte okamžité výkony. Raději vytrvejte v pomalejším tempu, ale dlouhodobě – jedině tak totiž docílíte trvalé změny.

Správná strava dělá divy

Dalším způsobem, jak posílit zdraví i bez lékařů, je upravit si jídelníček. Vhodně zvolený jídelníček ovlivňuje naše zdraví více, než si uvědomujeme. A rozhodně to nesouvisí pouze s kily navíc. Zdravá a pestrá strava plná vitamínů a minerálů pozitivně ovlivňuje činnost všech orgánů v těle a pozitivně ovlivňuje i naši mysl.

Soustřeďte se tedy na zdravou, ale plnohodnotnou stravu, jezte v klidu, pestře a pravidelně. Nepodceňujte přitom ani pitný režim, neboť právě tekutiny pomáhají k detoxikaci organismu. A občas si v jídle klidně i zahřešte, k životu to samozřejmě patří.

Dopřejte si odpočinek i zábavu

Zejména v dnešní stresové době je stěžejní dostatečný odpočinek a kvalitní spánek. Přestaňte se neustále honit a stresovat a naučte se život si taky užívat. Rozmazlujte se, naučte se vypínat telefon či pracovní email, dopřejte si dostatečný spánek (ideálně 7 až 8 hodin denně) i čas pro sebe. Bavte se, smějte se, žijte. Vaše imunita vám to jednoznačně oplatí a i vy budete jistě rádi, že máte v důchodu na co vzpomínat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak posílit srdce, které je v tomto období velmi zatěžováno?

Tipy, jak posílit svůj imunitní systém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.