Tipy, jak posílit svůj imunitní systém

Zejména v současné době koronavirové je nutné posílit imunitní systém, aby se hravě vypořádal s bakteriemi a viry, které tělo dnes a denně napadají. Jen lidé s pevným a silným imunitním systémem mohou porazit nejen aktuální a panující koronavirus, ale také mohou vyhrát boje s chřipkou, angínou nebo obyčejným nachlazením. Jenže jak efektivně a rychle posílit imunitní systém? Zeptali jsme se proto lékařů na to, co dělat.

Jezte zdravě a pestře

Podle mnohých lékařských špiček je základem pevné imunity hlavně pestrá a zdravá strava. Do svého jídelníčku tedy přidejte spíše ovoce a zeleninu, což jsou potraviny, které nastartují imunitní systém. Vyhněte se konzumaci jednoduchých, sladkých cukrů, které jenom negativně ovlivňují bílé krvinky, jež rázem nemohou pohlcovat škodlivé bakterie.

Do svého jídelníčku také zařaďte vitaminy a minerály, zejména osvědčený vitamin C, který lze brát i v podobě tablet. Z minerálů je pak velice důležitý selen nebo zinek.

Vyzkoušejte echinaceu

Už jste slyšeli o echinacee? Pokud ne, možná ji znáte spíše pod jejím jiným názvem třapatka nachová. Z rostliny se využívá především její kořen, který je plný účinných a tělu prospěšných látek. Kromě toho, že echinacea podporuje imunitní systém, je také podporou dýchacích a močových cest.

Echinacea se užívá v pravidelných a krátkých časových intervalech a ve vyšších dávkách.

Tipy, jak posílit svůj imunitní systém

Otužování proti nemocem

Jak posílit imunitní systém? Lze to také otužováním, se kterým se samozřejmě musí pozvolna začít. Nepřekvapte své tělo tak, že po letech sprchování se pod horkou vodou přejdete na sprchování ve studené vodě. Organismus si musí zvyknout na změny teplot. V tomto případě je to opravdu o tréninku, který není dobré podcenit. Začínejte zlehka, otužujte se pár minut, poté čas strávený ve studené vodě nebo pod studenou sprchou prodlužujte. Díky otužování budete mít silnou imunitu přirovnávající se k pevnému rytířskému brnění.

Vsaďte na rakytník

Pokud nechcete imunitní systém posilovat chemicky, ale jste spíše pro přírodní cestu, vsaďte na rakytník, který má v sobě více vitaminu C než jakýkoli citrus. Jelikož vitamin C tělo potřebuje nejen pro posílení imunitního systému, ale také pro ochranu buněk nebo podporu vitality, zařaďte rakytník do vašeho každičkého dne. Buď si z něj můžete vařit čaje, nebo vyzkoušejte sirup z rakytníku, který si lze připravit v pohodlí domova.

Česnek na imunitu

O česneku se říká, že je to nejlepší přírodní antibiotikum. Nepomáhá však jen v případě, že už vás něco trápí. Česnek také dokáže efektivně pohánět imunitní systém člověka, což ocení především jedinci, kteří se pevnou imunitou zrovna chlubit nemohou. Dopřejte si alespoň jeden stroužek česneku denně.

Tipy, jak posílit svůj imunitní systém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.