Jak předejít migréně, která trápí ženy především v období menstruace?

Období menstruace je pro ženy velmi nepříjemným obdobím měsíce. Zatímco některé neprožívají těchto pár dnů nijak intenzivně, jiné trápí neutichající bolesti břicha a podbříšku, ke kterým se přidává i bolest hlavy. Bolest hlavy však není obyčejná, je doprovázená zvracením nebo nevolností. Jedná se o takzvanou migrénu, která umí pořádně potrápit a která postihuje asi dvacet procent žen a jen sedm procent mužů. Nabízí se proto otázka, jak předejít migréně, která mensturaci většinou doprovází ruku v ruce?

Naštěstí existuje několik osvědčených tipů, které stojí za vyzkoušení. Pomoct vám může i uvědomění si toho, co migrénu posiluje. Že problémem mohou být konkrétní barvy, také nepřiměřené světlo působící na mozek nebo konkrétní potraviny.

Jak předejít migréně? Pozor na světlo

Pokud jste již v minulosti trpěli migrénou, víte, jak špatně jste reagovali na světlo. Světlo pro vás bylo něčím šíleným, co jen posilovalo pulzující bolest. Abyste předešli zhoršení migrény, doporučujeme se ujistit, že je osvětlení dobře umístěné a že máte nastavené žaluzie tak, aby nepropouštěly příliš denního světla. Stejně tak se vyplatí nastavit si správný jas obrazovky a displeje, ideálně na minimální úroveň.

Jakým potravinám se vyhnout?

Možná jste až do nynějška netušili, že i potraviny mají negativní vliv na migrénu a že některé ji dokážou dokonce podpořit, případně mohou zhoršit neutichající pulzující bolest. Konkrétně jsou problémem některé typy sýrů, především tedy ty zrající. Také zrovna neprospívá káva nebo jiné kofeinové nápoje, taktéž nejsou vhodné uzeniny. Pozor si dejte i na čokoládu, kterou žaludek v době migrény nestravuje zrovna dobře.

Jak předejít migréně, která trápí ženy především v období menstruace?

Jaké barvy migrénu zhoršují

Jak již bylo zmíněno, problémem jsou také některé barvy, které mohou působit nepříjemně. Jelikož je člověk v době migrény náchylný na světlo, nedělají mu dobře ostré, zářivé či příliš jasné barvy. Právě tyto barvy ostatně mohou velice rychle migrénu vyvolat. Bohužel bývá problémem i kontrastní vzor, příkladem jsou například černobílé kostky či pruhy, které jsou ostře zakončené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.