Jak se pozná rakovina. Nejčastější alarmující příznaky

Rakovina je strašákem ve skříni každého z nás. Je to obávané onemocnění, které dokáže člověka dostat na úplné dno. A je jen na odvaze a síle daného člověka, jak se s tímto oneomcněním popere. Samozřejmě není na začátku jasné, jestli se boj s rakovinou vyhraje. Co je však jasné, je to, že čím dříve dojde k odhalení rakoviny, tím vyšší je pravděpodobnost vyléčení. Prozraďme si proto to, jak se pozná rakovina, respektive jaké jsou její prvotní alarmující příznaky, s nimiž je dobré co nejrychleji zavítat k lékaři.

Úvodem je třeba konstatovat, že druhů rakoviny dnes existuje celá řada. Existuje rakovina tlustého střeva, rakovina prsu, rakovina kůže, rakovina kostí… Každý druh rakoviny má své příznaky, zaměřme se však na obecné symptomy, které mohou poukazovat na toto zrádné a velice nebezpečné onemocnění.

Vyrážka

Vyrážka je nepříjemná záležitost. V mnoha případech se však jedná o alarmující příznak poukazující na nějakou nemoc. Jednou takovou nemocí může být rakovina krve. Samozřejmě je vyrážka symptomem třeba alergické reakce nebo infekce, ale i rakovina je jedním z důvodů.

Bolest očí

Jak se pozná rakovina? Bolestí očí. Bolest očí člověku leccos prozrazuje. Pokud vás oči bolí opakovaně či dlouhodobě, bohužel na vině může být rakovina. Riziko tohoto onemocnění se zvyšuje s rozmazaným viděním nebo se záblesky světla.

Jak se pozná rakovina. Nejčastější alarmující příznaky

Pálení žáhy

S pálením žáhy se dnes a denně potýká řada lidí. Přece jenom je to nepříjemnost, která často přijde po konzumaci nějaké potraviny. Pokud je však pálení žáhy opakované, pokud mírná bolest v hrudi neutichá ani po delší době, může to být opět příznak rakoviny, a to rakoviny jícnu nebo rakoviny žaludku.

Změna prsních bradavek

Člověk by se měl kontrolovat a měl by si všímat vývoje svého těla. Jestliže se člověk bude sám zanedbávat, leccos přehlédne. Například se často přehlíží změna prsních bradavek, což je nejčastější příznak rakoviny prsu. Pokud jsou bradavky zploštělé nebo vpadlé dovnitř, je na místě zamířit k praktickému lékaři.

Zhoršené polykání

Problémy s polykáním nevznikají jen v případě, že jste nachlazení nebo že vás napadá angína. Důvodem může být i rakovina, která s sebou přináší zhoršené polykání. Jedná se o základní symptom rakoviny krku nebo také rakoviny plic. Pokud se k tomu dostaví skřehotavý hlas nebo pocit tlaku v krku, může se také jednat o rakovinu štítné žlázy.

Střevní potíže

Zácpa nebo naopak průjem či jiné střevní potíže nemusí mít na svědomí jenom onemocnění žaludku nebo trávicího traktu. Důvodem opět může být i rakovina, a to rakovina tlustého střeva nebo rakovina konečníku. Odborníci říkají, že pokud střevní potíže trvají déle než několik dní, raději je dobré zamířit k lékaři.

Jak se pozná rakovina. Nejčastější alarmující příznaky

Jeden myslel na “Jak se pozná rakovina. Nejčastější alarmující příznaky

  • 16 března, 2024 (21:08)
    Trvalý odkaz

    dobrý den, vůbec nevím co to je ale už mi delší dobu padají hodně vlasy vždy mám v ruce hrozně moc chuchvalců po česání,koupaní i jen tak prohrábnutí rukama požívala jsem i nejaké vitamíny ale nepomohlo to a teď mě bolí hrozně žebra nebo prostě u žeber a to jako dost a vůbec nevím co to je

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.