Je to migréna nebo ne? Poznejte ji díky typickým symptomům

Bolest hlavy není nijak příjemná věc. Zatímco někdy za ní stojí jenom vyčerpání, jindy je to příznak rakoviny. Zejména ženy trpí mnohdy takzvanou migrénou, která není jen obyčejnou bolestí hlavy. Když se bolest hlavy dostaví, nabízí se otázka, je to migréna nebo ne? Není to jen obyčejná bolest hlavy plynoucí z vyčerpání? Jaké jsou typické příznaky migrény, která dokáže pořádně znepříjemnit den?

Migréna opravdu není jen bolestí hlavy. Jedná se o jakési onemocnění mozku, které je svými symptomy zcela odlišné od zmiňované bolesti hlavy. Prozraďme si několik typických symptomů.

Když bolí jen jedna strana hlavy

Typickým příznakem migrény je ustavičná bolest jenom na jedné straně. Samozřejmě je to velmi individuální, některé jedince sužuje bolest na obou stranách hlavy, ale většinu případů spojuje bolest jen na jedné straně. Většinou se tlak cítí v okolí tváří, očí a také čela.

Zatuhnutí krku je také příznak

Máte pocit, že vás bolí za krkem? Sužuje vás zatuhlost krku? Je to jen další příznak obávané a velmi nepříjemné migrény. Důvodem této zatuhlosti je trojklaný nerv.

Dostavují se pocity nevolnosti

Při migrénových stavech se dostavují také pocity nevolnosti nebo závratě, mnozí lidé dokonce zvrací. Není totiž tajemstvím, že střeva jsou napojená na nervový systém. Bolesti hlavy při migréně zpomalují funkce těla a nevolnost je toho důkazem.

Je to migréna nebo obyčejná bolest hlavy? Poznejte ji díky typickým symptomům

Bolest nemá konce

Zatímco běžná bolest hlavy zmizí po dobrém spánku nebo po užití léku, migréna nezmizí tak rychle. Bolest je při migréně doslova nekonečná. Někdy trvá hodinu, jindy trvá půl dne, někdy sužuje člověka celých čtyřiadvacet hodin či několik dnů. Lidé samozřejmě zkouší nejrůznější fígle, jak se zbavit migrény, ale ne vždy jsou účinné. Migréna zkrátka tělo sužuje tak dlouho, jak uzná za vhodné.

Je to migréna? Vyzkoušejte babské rady

  • Přiložení studeného/zmrzlého na místo bolesti
  • Šoky (namočení nohou do horké vody při pokládání studeného na krk)
  • Spánek
  • Pitný režim
  • Čerstvý vzduch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.