Je to angína nebo ne? + Babké rady na bolest v krku

Bolest v krku bývá velice častým nepříjemným zdravotním problémem, který nám komplikuje život. S bolestí v krku se špatně polýká, pije i mluví, proto je nutné s tímto neduhem co nejrychleji zatočit. Jenže se v takovém případě nabízí otázka, jestli se náhodou nejedná o angínu. Bolest v krku sice může být jen typem nachlazení, ale také to může být nebezpečná angína, se kterou je třeba urychleně zamířit k lékaři. Jak to tedy poznat, případně jak ulevit od bolesti v krku s pomocí babských rad, pokud se o angínu nejedná?

Je to angína nebo ne?

Pokud vás bolí v krku, napadne vás ihned otázka, jestli se náhodou nejedná o nebezpečnou angínu. V takovém případě je třeba dobře vnímat danou bolest. Velice často se totiž jedná o virový zánět nebo je to jen součást nachlazení.

Obtížně se vám polyká? Dopadla vás k tomu nepříjemná rýma? Pak je to jen nachlazení, které hravě zvládnete s pomocí babských rad, klidového režimu a dostatkem tekutin. Pokud vám však bolest vystřeluje až do uší, pokud máte i zvýšenou teplotu a jste celkově malátní, může se jednat o zánět hltanu, který sice mnozí léčí doma přírodními metodami, ale je daleko lepší zamířit k praktickému lékaři.

Jestliže bolest v krku doprovází také zvětšené mandle a hnisavý povlak, není to ani zánět, ani nachlazení, ale je to zmiňovaná angína, která je doprovázená i vysokými horečkami, bolestí hlavy či pocitem nevolnosti. O angíně jsme v minulosti psali, vše o časté nemoci se dočtete zde.

Babské rady na bolest v krku

I při nepříjemných bolestech v krku vám pomůže zázračný česnek, který je přírodní antibiotikum. Stačí oloupaný stroužek rozkousat, případně si ho rozetřete na topinku, jestliže ho syrový nezvládnete sníst.

Efektivní je také tvarohový zábal, kdy si nanesete tvaroh na vlhký ručník, který přiložíte na krk a upevníte šátkem nebo suchým ručníkem. Lidé také sází na takzvaný Priessnitzův obklad, kdy přiložíte na krk mokrý a vyždímaný látkový kapesník, přes který položíte igelitový sáček a ten pak upevníte suchým šátkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.