Jak se zbavit rýmy? Vyzkoušejte osvědčené babské rady

Jak se zbavit rýmy? To je otázka, kterou si pokládají především pánové, pro které je rýma tím nejhorším možným onemocněním. Rýma však není nic příjemného ani pro ženy, které se však s nachlazením potýkají o malinko statečněji. Naštěstí rýmu lze obelstít s pomocí babských rad, které jsou osvědčené a které fungují. Vyvraťme známé české rčení, že neléčená rýma trvá týden, ta léčená sedm dní, a zbavte se jí v nečekaně krátké době!

Na rýmu platí sauna

Co platí na rýmu? Jednoznačně sauna! Právě sauna a teplo v ní blahodárně působí na dýchací cesty. Je to nejen skvělá prevence, ale zároveň efektivní první pomoc. Teplo prohřeje celé tělo a dýchací cesty efektivně uvolní. Vhodná je především sauna parní, jelikož pára se postará i o zvhlčení dýchacích cest a rozpustí hleny.

Zázrak jménem cibule

Na rýmu platí mimo jiné i cibule, která je brána jako přírodní antibiotikum. S cibulí můžete při rýmě nakládat různě. Buď si ji nakrájíte na kolečka na talíř a položíte si ji na noční stolek do ložnice, nebo můžete vyzkoušet takzvané cibulové ponožky. Cibulové ponožky nejen, že uvolní hleny, ale také zmírní bolest, která plyne z nepříjemného nachlazení. Cibuli stačí jen nadrobno nakrájet, rozmačkat v bavlněném šátku, ohřát a přiložit na chodidla, na která záhy navlečete ponožky.

Jak se zbavit rýmy? Vyzkoušejte osvědčené babské rady

Pitný režim je základ

Dodržovat pitný režim je důležité dnes a denně, ale v době onemocnění nebo v případě nachlazení se musí dodržovat pitný režim důsledněji. Obecně platí, že bychom měli denně vypít alespoň dva litry vody, a to vody obyčejné z kohoutku, nikoli bublinkové nebo oslazené sirupem.

Mořská voda pomáhá

Při rýmě drtivá většina lidí sáhne po sprejích do nosů z lékáren. Jenže na těchto farmaceutických produktech si snadno vytvoříte závislost. Daleko lepší alternativou je mořská voda, kterou hravě seženete i v lékárnách. Většinou se prodává v praktických ampulích a je nejen efektivní, ale také bezpečná a člověk si na ní nevypěstujte závislost.

Česnek je pomocníkem

Jak se zbavit rýmy? Stejně, jako když posilujete imunitní systém, a sice s pomocí česneku. Má mnoho léčivých účinků, je to taktéž přírodní antibiotikum jako zmiňovaná cibule. V ideálním případě česnek rozkrájejte a po chvíli syrový snězte. Nebo si z něj případně uděleje třeba pomazánku.

Jak se zbavit rýmy? Vyzkoušejte osvědčené babské rady

Inhalace je lék

Při rýmě je dobré inhalovat horkou páru obohacenou o solné minerály v kombinaci s bylinami. Je to starý známý trik, který používaly už i naše babičky a prababičky. Horká pára efektivně ulevuje od rýmy a pročišťuje hlavně horní cesty dýchací.

Napařujte se

Věděli jste, že velice efektivní je napařování nohou a předloktí? Stačí, když v době nachlazení ponoříte celá předklotí (a případně také nohy) do horké vody, kde vydržíte co nejdéle. Voda roztáhne cévy v těle, tím dojde k stáhnutí sliznice a uvolnění nosní dutiny.

Hlavně hodně spěte

Spánek je lék na všechno. Proto i v době nachlazení ho nepodceňujte a zkuste spát, co nejvíce to jde. Tělo se během spánku lépe vypořádává s nachlazením i nemocemi, sílí a zároveň také odpočívá.

Jak se zbavit rýmy? Vyzkoušejte osvědčené babské rady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.