Jak se zbavit vaginální mykózy přírodní cestou

O vaginální mykóze, velmi bolestivém problému žen, jsme již mluvili v článku „Vaginální mykóza: Proč vzniká a jaké jsou její příznaky?“ Už v článku bylo nastíněno, jak se mykózy zbavit, respektive jak probíhá léčba tohoto onemocnění. Zmíněno bylo, že lze podstoupit samoléčbu nebo lékařskou prohlídku. V obou případech se však mluvilo o čípcích nebo antibiotikách v podobě tablet, které je nutné aplikovat do pochvy. Vaginální mykózy se však můžeme zbavit i přírodní cestou.

Hlavně do svého těla necpat chemikálie a škodliviny – to je cíl nejednoho člověka. Lidé se dnes snaží u všeho hledat přírodní cestu, a kupodivu i u léčby vaginální mykózy se několik přírodních cestiček najde. Je však třeba zmínit, že se jedná sice o lékařsky zkoumané, ale stále o méně známé tipy, jejichž vyzkoušení neublíží.

Zkuste to s jogurtem

Jednou z přírodních cestiček, jak se zbavit mykózy, je jogurt, respektive probiotika obecně. K přemnožení kvasinek, což je příčina vzniku zmiňovaného onemocnění, dochází ve chvíli, kdy se naruší rovnováha mikrobů, a tím i rovnováha vnitřního prostředí. Jogurty, jež jsou plné probiotik, mohou přirozenou rovnováhu vnitřního prostředí v pochvě navrátit do normálu, to prokázala nejedna studie.

Jak se zbavit vaginální mykózy přírodní cestou

Nebo vyzkoušíte česnek?

O česneku se ví, že je to přírodní antibiotikum ulevující od mnoha problémů. Jelikož efektivně pomáhá při mykóze nohou, řada žen si s jeho pomocí vyzkoušela vyléčit i vaginální mykózu. A ono to fungovalo! Česnek je však v tomto případě ryze babskou radou, která vědecky podložena není.

Tea tree nebo kokosový olej

Vyzdvihovány jsou také různé druhy olejů. Především je vyzdvihován tea tree olej, který má podle studií opravdu efektivně bojovat s kvasinkovými infekcemi. Co se týče kokosového oleje, ten obecně velmi pozitivně působí na lidské zdraví a imunitu jako takovou. Pomáhá při léčbě plísňových i kvasinkových infekcí a má zabránit přemnožení kvasinek.

Koprový olej se využívá už po staletí

Mezi oleji je však jedničkou v tomto případě koprový olej, který se používá především v ajurvédské medicíně už dlouhá staletí. Dokonce i mezi odborníky je velmi vyzdvihovaný, je to jeden z nejúčinnějších pomocníků proti mykózám obecně.

Proč to zkusit přírodní cestou

Možná se vám nelíbí ani jedna možnost nebo si spíše pokládáte otázku, proč (možná až nechutnou) přírodní cestu vyzkoušet. Pravdou je, že i v krémech, které se velmi často předepisují nebo kupují na léčbu vaginální mykózy, se najde řada škodlivin (tělu škodlivé opravdu nejsou jenom tablety nebo čípky). Ve zmiňovaných krémech se totiž nachází například azoly – velice účinné látky, které jsou však velkým rizikem těhotných žen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.