Ricinový olej a zdraví: Jak mu prospívá? Nebo mu snad škodí?

Mezi doplňky stravy bychom našli mnoho pokladů. Patří k nim i ricinový olej, který prospívá našemu zdraví. Bohužel se tomuto produktu nedostává takové pozornosti jako například kokosovému oleji, což je velká škoda.

Jelikož se ricinovému oleji nedostává takové pozornosti, jak již bylo zmíněno, vyvolává v lidech řadu otázek. Taktéž prospívá zdraví jako kokosový olej? Kamarádka říkala, že ano. Ale není to spíše naopak – neškodí našemu zdraví?

Ricinový olej pro zdraví

Už staří Egypťané věděli, že ricinový olej je doslova zázrak mezi oleji. Proto ne, nemusíte se ho bát a ano, opravdu prospívá našemu zdraví. Od starého Egypta je ricinový olej používán jako elixír, který posiluje imunitní systém. Pokud se tedy nepyšníte zrovna pevnou imunitou, ricinový olej si naordinujte.

Stejně tak si ho naordinujte i v případě, že máte slabé či lámavé nehty a vlasy. Je to totiž skvělá podpora nejen vlasů a nehtů, ale také řas a obočí. Ricinový olej se však pyšní ještě mnohými dalšími zdravotními benefity. Jakými?

Pro lepší funkci jater

Věděli jste, že ricinový olej podporuje funkci jater? Není to jenom o zářivé, krásné pleti a pevných vlasech. Ricinový olej působí i zevnitř našeho těla. Jistě nemusíme dlouho rozebírat to, jak moc jsou játra pro naše tělo důležitá. Aby správně fungovaly, je dobré začít využívat ricinový olej, který napomůže nejen k jejich lepší funkci, ale také k vyloučení toxinů z těla.

Proti vráskám

Věděli jste, že po třicátém roce života se z těla vytrácí kolagen? Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která stojí za pružností a pevností naší pokožky. Když z těla začne mizet, pokožka povolí a objeví se vrásky, které snáší především ženy velice těžce. Ricinový olej však dokáže proniknout až do hlubokých vrstev kůže a stimuluje produkci kolagenu a dalších složek, jež stojí za pevností a pružností pokožky.

Proti zažívacím potížím

Ricinový olej dává do pořádku naše trávení, respektive ulevuje od zažívacích potíží. Napomáhá totiž vylučování, tudíž uleví od zácpy nebo podpoří zažívání, pakliže je příliš pomalé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.