Jak správně pečovat o svou pleť. Máte ji mastnou, suchou nebo atopickou?

Pleť nás dokáže pořádně potrápit. Zejména, pokud nás trápí atopická pokožka. Ta je především pro rodiče (nejen pro samotné děti) noční můrou. Pravdou ale je, že nejen atopická pokožka bývá problémem. Ani suchá pleť nebo naopak mastná pleť není výhrou. Člověk musí vědět, jak o ni správně pečovat. A to si pojďme prozradit – prozraďme si odpověď na otázku ,,Jak správně pečovt o svou pleť?“

Jak pečovat o mastnou pleť

Mastná pleť je specifická zvětšenými póry, často se leskne a je náchylnější k pupínkům nebo černým tečkám. Pokud jste majitelem či majitelkou mastné pleti, vaše pleť přitahuje více špíny než jiné typy pleti. Je proto velice důležité nedpoceňovat odličování a její umývání. Pleť je dobré umývat i několikrát denně, a to za pomocí jemného přípravku a teplé vody. Dermatologové doporučují pleť i přes její mastnotu hydratovat s pomocí hydratačního krému.

Jak na suchou pleť

Jste majitelem suché pleti? Tu poznáte tak, že je vaše pleť bez mazu, bez téměř žádných pupínků, za to jste příliš citliví na sluníčko, vítr i studené teploty. Pleť máte někdy až šupinatou, suchou i na dotek. O suchou pleť se musíte starat tak, že ji budete pravidelně mazat. Ideální jsou hydratující, taktéž zvláčňující krémy, které zbaví pokožku suchosti. Jestliže se líčíte, vyhýbejte se především make-upům, jež obsahují alkohol (alkohol je známý tím, že pokožku, respektive pleť dehydratuje).

Jak pečovat o atopickou pleť

Atopická pleť je noční můrou každého rodiče, ovšem to již bylo řečeno. Nabízí se otázka, jak o takto problematickou pokožku pečovat. Dermatologové se shodují na tom, že základem je pravidelné natírání. Nesmíme zapomínat ani na vyhýbání se nevhodným potravinám (v tomto případě kyselým nebo příliš kořeněným) nebo na nadměrné pocení se. Pot může atopický ekzém přenést i na místa, kde bychom ho nečekali.

Jak na smíšenou pleť

Co je to smíšená pleť? Jedná se o pleť, která je složená ze dvou různých typů pleti. Nejčastěji se setkáte s tím, že se smíšená pleť skládá ze suchých líček a mastného čela či podobně. O takto sestavenou pleť se musíte starat pečlivěji. V ideálním případě se poraďte se svým dermatologem, co je přesně pro vaši pleť potřeba. Obecné rady se pro smíšené pleti dávají jen stěží.

Jak pečovat o citlivou pleť

Kromě mastné, smíšené, atopické a suché pleti existují také lidé mající citlivou pleť. Citlivou pletí se rozumí pleť, která přehnaně reaguje na sluníčko nebo vítr. Obvykle reaguje vyrážkou, zarudnutím nebo až zánětem, ovšem to jen krajně. Lidé mající citlivou pleť musí investovat do speciální kosmetiky, které se taktéž jinak říká hypoalergenní. Naštěstí hypoalergenních produktů je na trhu celá spousta, najít vyhovující kosmetiku tak nebude nic těžkého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.