Na jaře potřebuje tělo restart. Čím ho potěšit?

Po zimě potřebuje tělo restart. Zima byla spíše odpočinkovým obdobím, během kterého jsme moc nehleděli na stravování nebo na pohyb. Počasí moc nepřálo sportovním aktivitám, vánoční svátky a silvestrovské ostravy nepřály zdravému stravování. Navraťte proto svému tělu jakýsi režim.

Zejména po zimním období je důležité obnovit svůj imunitní systém. Jen ten nás ochrání před panujícími nemocemi nebo obávaným koronavirem, který sužuje celý svět. Pojďme se podívat na to, jak by měl takový jarní restart těla vypadat, co tělu přinést nebo jaký režim si nastavit.

Úprava jídelníčku je na místě

Pokud tělo žádá o restart, ze všeho nejdříve si musíte upravit svůj jídelníček. Začít se opět dobře a zdravě stravovat, to je základní kámen pevného imunitního systému a dobře fungujícího těla. Nabízí se nyní otázka, jak jídelníček upravit? Co pozměnit, co do něj přinést a co naopak vynechat?

Na jaře potřebuje tělo restart. Čím ho potěšit?

Vynechat byste měli především hutná a tučná jídla, více byste se měli zaměřit na čerstvou stravu, jejíž součástí bude hodně ovoce a také hodně zeleniny. Pamatujte na to, že ovoce je dobré konzumovat během dopoledne, zeleninu zase konzumujte v odpoledních hodinách.

Pokud do jídelníčku zavedete zdravější potraviny a přínosné potraviny, tělo bude skvěle fungovat. Nezapomínejte na luštěniny a maso, které dodávají tělu potřebné bílkoviny, vhodné jsou také houby, jež jsou zdrojem minerálů a stopových prvků, což jsou klíče k silnému imunitnímu systému.

Začněte se zase hýbat

Po proležených měsících byste měli opět zařadit do svého každodenního rozvrhu pohyb. Dostatek fyzických aktivit je opravdu důležitý a je to nedílná část zdravého životního stylu. Nemusíte se samozřejmě mučit v posilovnách, na internetu se najde hromada videí plných cvičení. Stačí si jen vybrat z jógy, pilates nebo posilování či jiného typu cvičení.

Na jaře potřebuje tělo restart. Čím ho potěšit?

Vhodný pohyb je také obyčejná chůze. Přestaňte se tedy vyhýbat výtahům a raději jděte po schodech. Nejezděte do práce autem, pokud je v docházkové vzdálenosti, a raději nasedněte na kolo či jděte opět pěšky.

Samozřejmě odpočívejte

Samozřejmě odpočinek k jarní očistě těla také patří. Pokud si dáte do těla, následně ho nepřetěžujte a dopřejte mu chvilku klidu. Jestliže máte za sebou šestidenní trénink, sedmý den rovná se den odpočinkový.

Zkuste to s jarním detoxem

Detox v podobě párdenního popíjení ovocných a zeleninových šťáv či detox v podobě pojídání jen pročišťujících potravin, to není nikdy na škodu. Ulevíte tak svému zažívání a připravíte ho na nový, zdravější, pestřejší a vyváženější jídelníček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.