Desatero zdravého stravování. Prospějte zdraví díky správnému jídlu

Svému zdraví můžeme prospět různě. Jednou možností je začít zdravěji jíst. Pokud nepřejdeme na zdravé stravování, pokud budeme neustále konzumovat hamburgery a hranolky, naše zdraví zanedlouho začne pokulhávat. Udělejte proto ve svém životě razantní změnu a naučte se stravovat tak, aby vaše zdraví zaplesalo a nemoci či nachlazení se vám vyhýbaly obloukem.

Na zdravém stravování není nic těžkého. Existuje rovnou několik tipů, rad, pravidel či zásad, jak na zdravé stravování. Seznamme se s desaterem.

Desatero zdravého stravování

  1. Jezte pravidelně. Pravidelné stravování je základem pevného zdraví a také tím podpoříte hubnutí, pokud je tedy hubnutí zrovna vaším cílem. DÍky pravidelnosti si nebude tělo vytvářet žádné tukové zásoby a rázem se vyvarujete nepěkným pneumatikám, které se nejčastěji tvarují na břiše.
  2. Jezte pomalu. Pokud budete hltat každé sousto, pokud se mezi sousty pomalu ani nenadechnete, budete si přidávat a přejíte se. Jezte proto pomaleji, rychleji se zasytíte, aniž byste snědli neúměrně velkou porci.
  3. Jezte bez extrémů. To je úkol zejména pro ženy, které mnohdy chtějí změnit svůj jídelníček kvůli hezké postavě. Pokud se však rozhodnou pro extrémní diety, jejich zdraví na tom nebude zrovnat nejlépe stejně jako jejich postava.
  4. Snídejte. Snídaně je zkrátka základ dne. Pokud nesnídáte, tímto si zrovna neprospíváte. Snídaně by měla být podle odborníků a nutričních specialistů nejvydatnějším jídlem dne. Oběd by měl být střídmější, večeře menší a lehčí.
  5. Omezte cukry. Raději si místo čokolády nebo gumových medvídků dopřejte trochu jinou, zdravější alternativu cukrovinek. Vsaďte na ovoce nebo na dobroty oslazené stévií, ne klasickým rafinovaným cukrem.
  6. Jezte ovoce a zeleninu. Zelenina nesmí v jídelníčku chybět stejně jako ovoce. Při sestavování vašeho jídelníčku myslete především na jednu věc, a sice že ovoce se jí především dopoledne, zelenina se jí v odpoledních hodinách.
  7. Nepřejídejte se. Přejídání neprospívá zdraví ani vaší celkové postavě. Proto se tomu vyvarujte a raději jezte takzvaně do polosyta.
  8. Hodně pijte. Myšlena je tím obyčejná voda z kohoutku, která je zpestřená o okurku, limetu, chia semínka nebo třeba citron. Vyvarujte se především sladkým šťávám, limonádám, také sirupům nebo bublinkovým nápojům.
  9. Omezte alkohol. Ten stojí za věčnou dehydratací našeho organismu, navíc zrovna neprospívá celkovému chodu organismu.
  10. Jezte vyváženě. Ve vašem jídelníčku by neměly chybět vitaminy, minerály ani jiné látky tělu prospěšné a potřebné. Proto nad jednotlivými pokrmy přemýšlejte, snažte se připravit jejich zdravější alternativu, která bude do těla přinášet to, bez čeho tělo nedokáže správně fungovat.
Desatero zdravého stravování. Prospějte zdraví díky správnému jídlu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.