Kokosový olej – pro zdraví nebo jenom na škodu?

Kokosový olej nepatří sice k nejlevnějším olejům na trhu, ale za to ho lze používat v mnoha odvětvích. Můžete ho používat při vaření (hodí se na smažení nebo do sladkých dezertů), také si najde využití v kosmetice, jelikož skvěle dehydratuje pokožku celého těla (dokonce i pokožku hlavy). Přesto se však najdou zlí jazykové, kteří tvrdí, že je kokosový olej spíše na škodu než k užitku. Tak jak to tedy ve skutečnosti je? Škodí kokosový olej zdraví nebo naopak nám prospívá?

Obyčejný olej s neobyčejnými účinky

Už v minulosti lidé věděli, že kokosový olej má léčivé účinky. Jedná se totiž o přírodní antibiotikum a zároveň taktéž antivirotikum, tudíž je to prevence různých chorob. Člověk by tedy neměl věřit zmiňovaným zlým jazykům, kteří chtějí tento zázrak přírody poškodit. I řada odborníků potvrzuje, že zdravotní benefity obyčejného kokosového oleje jsou neobyčejné.

Pro zdravý chrup a proti mnohým zdravotním problémům

Zatímco někteří lidé olej polykají po lžících, jiní na něm smaží, další přidávají do pokrmů a někteří si s ním bělí zuby. Na tom není nic nezvyklého, kokosový olej má totiž bělící účinky. Nejen, že zuby přivede opět k jejich bělosti, ale kromě jiného umí dezinfikovat ústní dutinu, tudíž váš chrup bude bez bakterií a dalšího, co by mohlo stát za záněty nebo kazy.

Mimochodem, věděli jste, že obvykle se v ústech nachází vůbec nejvíce bakterií z celého těla?

Kokosový olej se však nepostará jenom o zdravý chrup, ale pomůže i v dalších ohledech. Například je v jeho moci vyrovnat hladinu hormonů nebo odbourat tuky z těla (především se zbavíte tuků, které se uchytily na břiše). Pomáhá hydratovat pleť, která rázem vypadá o pár let mladší, a umí taktéž eliminovat stařecké skvrny a vrásky, jež se nejčastěji vyskytují kolem úst, na čele a v okolí očí.

Co dalšího kokosový olej umí?

Stále však nejsme se zdravotními benefity zmíněného oleje u konce. Účinně ničí kvasinky, bakterie a plísně, taktéž zlepšuje trávení člověka. Umí vyrovnat hladinu krevního cukru a dává do pořádku cholesterol (zvyšuje hladinu toho dobrého cholesterolu a naopak snižuje hladinu špatného cholesterolu). Díky svému umu snížit pocit hladu se často využívá i v dietologii a ulevuje i ženám, které trpí celulitidou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.