Lněný olej a jeho účinky na zdraví. Prospívá nebo škodí?

Zdraví máme jenom jedno, proto bychom se o něj měli starat. Pakliže se o naše zdraví starat nebudeme, začne nám trouchnivět a kulaté stovky opravdu nedosáhneme. Podpořit své zdraví můžete mnohými potravinami, případně také doplňky stravy nebo návyky, které si vypěstujete. Například imunitní systém lze podpořit pobytem na čerstvém vzduchu či proti nádorovým buňkám můžete bojovat se lněným olejem. O tom, že lněný olej pozitivně působí na naše zdraví, jste jistě slyšeli. Jaké jsou další účinky této superpotraviny? Není v jeho moci „jen“ zamezovat vzniku nádorových buněk.

Pro naše srdce

Věděli jste, že onemocnění srdce patří k nejčastějším příčinám úmrtí? Snižte riziko vzniku infarktu nebo jiné podobné choroby a zkuste to se lněným olejem. Nejedna studie prokázala, že lněný olej upevňuje zdraví srdce. Stačí užívat jenom jednu polévkovou lžíci tohoto tekutého zárzaku a dojde také ke snížení běžně vysokého krevního tlaku nebo ke zmírnění případných zánětů.

Proti zažívacím problémům

Každý člověk ví, jak nepříjemná je zácpa nebo naopak průjem. Tyto zažívací problémy umí pořádně znepříjemnit den, naštěstí i v tomto případě je zaručeným lékem lněný olej. Lnění olej zvýší četnost stolice a kromě toho dá zažívání trochu do pořádku.

Pro krásnou a zdravou pokožku

Především ženy si zakládají na krásné, pevné a pružné pleti. Bohužel s plynoucími léty pokožka stárne a pružnost se ztrácí. Pokud ji však stále chcete udržet svěží a zdravou, vyplatí se opět konzumovat jednu lžíci lněného oleje denně. Lněný olej ocení především jedinci s citlivou pokožkou, kterou kupodivu tato superpotravina nijak nedráždí.

Tipy, jak lněný olej používat či užívat

Patříte k lidem, kteří nikdy neužívali žádný olej, tudíž nemáte zkušenosti ani s lněným olejem? S největší pravděpodobností si pokládáte otázka, jak olej používat, respektive užívat. Jeho hlavním plusem je multifunkčnost, lze ho užívat či používat různými způsoby. Do těla ho můžete dostat například tak, že:

  • ho přidáte do omáčky nebo zálivky
  • ho budete užívat po lžících
  • ho přidáte do smoothies nebo jiných nápojů
  • na něm budete smažit oblíbené pokrmy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.