Co zabírá proti chřipce? Proti chřipce s babskými radami

Když se nyní vyskytnou u někoho příznaky chřipky, rovnou ho napadne, že má asi koronavirus. Onemocnění označované za COVID-19 je totiž ten hlavní strašák nacházející se ve skříni nejednoho z nás. Bohužel příznaky tohoto nového typu onemocnění jsou velice podobné chřipce, proto se nemůžeme divit tomu, že se lidé obávají, když přijde teplota nebo celková únava a bolest těla. V takové chvíli je však třeba zachovat chladnou hlavu, protože se o chřipku skutečně může jednat. Proto se ptáme, co případně proti chřipce zabírá? Pomocníky budou babské rady.

Tipy, co zabírá proti chřipce

  1. Dostatek tekutin je základ. Pamatujte ale, že do tekutin se počítá také polévka. Dopřejte si proto kvalitní kuřecí vývar klidně i několikrát denně. Ten vás postaví na nohy!
  2. Co dalšího zabírá proti chřipce? Jednoznačně česnek! Ten je označován za superpotravinu a také za přírodní antibiotikum, které zatočí nejen s chřipkou, ale také s angínou či jiným onemocněním. Zlepšuje odkašlávání a také pročišťuje dýchací cesty.
  3. Aby došlo ke snížení horečky, doporučujeme přikládat na hlavu a nohy tvaroh. Tvaroh má totiž sílu vytáhnout horkost z těla ven.
  4. Pokud trpíte velmi vysokou horečkou, vyplatí se vyzkoušet studené zábaly. V ideálním případě se zabalte do vlhkého prostěradla, přes něj přetáhněte suchou osušku a ještě se překryjte peřinou.
  5. Proti chřipce efektivně bojují také bylinky. Například jitrocelový čaj zabírá na vlhký kašel a heřmánkový čaj zase ulevuje od bolestí v krku.
  6. Pokud máte zdravé srdíčko a chřipka vás postihne, vyplatí se vsadit na sílu sauny. Ta totiž dokáže z těla dostat jakékoli nachlazení i jakoukoli nemoc.
  7. Víte, že při chřipce pomáhá také obyčejné sádlo? Respektive pomáhá tehdy, kdy sádlo rozetřete na hrudník.

Tip na závěr: Pokud si nejste jistí tím, že se stoprocentně jedná o chřipku, doporučujeme přečíst si i náš velmi populární článek, v němž se popisují hlavní rozdíly obou nemocí a díky kterému nemoci od sebe hravě rozeznáte. Článek je k přečtení zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.